Образ України у творчості М. Гоголя

І. Витоки творчості Миколи Гоголя – в українській культурі (українець за походженням, знав українські казки, пісні, бувальщини).

ІІ. Україна й українці у творах М. Гоголя.

1. Український світ у “Вечорах на хуторі біля Диканьки” (Диканька – ціла країна з особливим побутом, звичаями, мовою; на початку твору – словничок найуживаніших українських слів, які у тексті подаються без перекладу на російську; краса природи; радості і скорботи людей, краса і доля кохання коваля Ваку-ли до Оксани з повісті “Ніч перед Різдвом”; фантастичні,

майже казкові події в повістях “Вечорів…”; відбиття самобутнього розуму автора і його ніжної любові до людей і України; Т. Шевченко – палкий шанувальник “Вечорів…”).

2. Відображення історії українського народу у повісті “Тарас Бульба” (природа – безкраї степи, широкі ріки, небесний простір породжує героїчні характери; Запорозька Січ – колиска гордого козацького духу, побут і звичаї запорозьких козаків, їхні військові походи та подвиги; реальні події і художній домисел у відображенні народно-визвольного руху в Україні в кінці 30-х на початку 40-х років XVІІ ст.; віра в безсмертя народу

є народною, життєстверджуючою основою повісті).

ІІІ. Україна – самобутня країна із самобутнім народом (романтичність образу України у творах М. Гоголя; український народ здатний перемогти зло – фантастичне і реальне; мова, звичаї, вірування, особливості побуту, героїчне минуле у боротьбі за визволення і незалежність – все це є ознаками самобутності нації).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Образ України у творчості М. Гоголя

Categories: Шкільні твори

Links