Переказ – ВАЛЕРІЙ ЛОБАНОВСЬКИЙ

Він довів, що в Радянському Союзі українці грають у футбол краще за всіх. Під керівництвом Валерія Васильовича Лобановського київський клуб 8 разів ставав чемпіоном СРСР, 6 – володарем Кубка СРСР, двічі вигравав європейський Кубок кубків і один раз – Суперкубок. Тоді міжнародна преса визнала дина-мівську команду найсильніпіою у світі, а словосполучення “київське “Динамо”” стає всесвітньо відомим футбольним брендом.

Чому Валерію Лобановському дозволили очолити збірну СРСР тільки через 7 років після виграшу першого в історії

країни євро-кубка – у 1982-ому, а вже через рік звільнили з дивним формулюванням “ніколи надалі не залучати до роботи з головною командою країни”, дотепер викликає здивування. А надто що невдовзі за опалою сталося тріумфальне повернення – за два тижні до Чемпіонату світу 1986 року, виграні Кубка кубків і друге місце в рейтингу кращих тренерів планети.

“Серед великих футболістів і тренерів Валерій Лобановський посідає одне з найпочесніших, а то й вище місце. Він був людиною, освіченою не тільки в галузі спорту, але й особистістю величезного інтелекту,- говорить Леонід Кравчук.- Він був дисциплінований

внутрішньо, вкрай відповідально ставився до кожної гри, навіть якщо вона була товариською, тобто не вважалася принциповою з погляду Чемпіонату або Кубка. На кожну гру він готував сценарій, але не роздруковував – писав від руки й тримав у кишені, щоб ніхто навіть не знав, кого він збирається виставляти на поле. Лобановський не був публічним, не був відкритим, але усередині себе виношував шляхетні вчинки. Я знаю його як людину відповідальну й благородну”.

Особисте знайомство Валерія Лобановського та Леоніда Кравчука відбулося задовго до того, як один став тренером, а другий – високим партійним чиновником. “Уперше я зустрівся з ним ще за часів мого університетського життя, коли Лобановський грав у “Динамо”, а я був одним з уболівальників цієї команди. Коли він виходив з роздягальні, я привітав його з професійно забитим голом – він мав назву “сухий листок” і був його фірмовим футбольним знаком. Він звернув увагу, що я сказав це зі знанням справи, і ми трохи поспілкувалися. Офіційне знайомство відбулося

У 1980 році, коли я вже безпосередньо займався спортом в Україні. А оскільки спорт і футбол у ЦК Компартії України посідав особливе місце, з огляду на те, що вболівальником №1 в Україні вваткався Володимир Васильович Щербицький, до Лобановського як головного тренера і “Динамо”, і збірної СРСР були прикуті всі погляди”.

Зі спогадів Леоніда Макаровича, Лобановський не тільки цінував командну дисципліну, але й дуже зворушливо ставився до своїх футболістів і всіляко захищав їхні інтереси. “У той час, коли в крамниці неможливо було купити багатьох дефіцитних речей – наприклад, прикраси для дружини на 8 березня або модну дублянку, Лобановський часто приходив домовлятися про те, як “організувати” для гравців той чи інший товар. Він не тільки турбувався про те, як люди грають, але й чим вони живуть” (3 Газети; 441 сл.).

Завдання до тексту

1. Визначити тип і стиль мовлення.

2. Скласти складний план до тексту. Орієнтовний план

І. Українці грають у футбол краще за всіх.

II. Досягнення “Динамо” ( Київ ) під керівництвом В. Лобановського. III. Дозвіл і заборона очолбвати головну команду країни.

1. Спогади Л. Кравчука.

2. Особисте знайомство.

3. Командна дисципліна; захист інтересів футболістів.

3. Словниковий диктант. Записати та пояснити правопис слів. Збірна СРСР, “Динамо”, ЦК Компартії України, чемпіон

СРСР, Кубок СРСР, Суперкубок, європейський Кубок кубків, бренд, дублянка, неможливо, не можна, дефіцит, дисципліна, Радянський Союз, дотепер, невдовзі.

4. Питання до тексту.

• Які нагороди здобуло київське “Динамо” під керівництвом В. Лобановського?

• Яке місце займав В. Лобановський серед тренерів планети?

• Чиї спогади про визначного тренера вміщено в статті?

• Коли вперше відбулася зустріч В. Лобановського та Л. Кравчука?

• Опишіть ставлення Л. Кравчука до динамівського тренера.

• Що про В. Лобановського розказав перший президент України?

• Висловіть своє ставлення до великого тренера.

• Назвіть прізвища відомих вам гравців київського “Динамо”.

5. За складеним планом стисло Переказ – ати текст.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Переказ – ВАЛЕРІЙ ЛОБАНОВСЬКИЙ

Categories: Скорочені твори

Links