Переказ Кінь із рожевою гривою Астафьева В. П

План переказу 1. Пряник “конем” – мрія всіх сільських малят. 2. Життя сім’ї дядька Левонтия й тітки Васени. 3. Діти йдуть збирати суницю. 4. Бійка братів Левонтьевих. 5. Хлопчик і дітлахи Левонтьеви з’їдають суницю. 6. Гри на Малій річці 7. Обман.

Крадіжка калачів. 8. Ватага хлопців іде ловити рибу. 9. Борошна совісти 10. Повернення бабусі. 11.

Хлопчик, не бажаючи вертатися додому, іде до двоюрідного брата Кешке. 12. Тітка Феня відводить героя додому й розмовляє з бабусею. 13. Ніч у коморі.

14. Повернення діда Бабуся прощає онука й дарує

йому заповітний пряник. Переказ Герой добутку – сирота, він живе з бабусею й дідом. Ми довідаємося, що кінь із рожевою гривою – незвичайний пряник, мрія всіх сільських дітлахів.

Бабуся героя обіцяє купити цей пряник, продавши суницю, що хлопчикові має бути зібрати Це нехитре завдання стає теперішнім випробуванням для нього, оскільки йти доводиться із сусідськими хлопцями, дітьми дядька Левонтия й тітки Васени. Сім’я дядька Левонтия живе бідно, але яскраво. Коли він одержує зарплату, не тільки їх, але й всіх сусідів охоплює якась “неспокойность, лихоманка”.

Тітка Васеня швидко роздає борги, і один

день все бесшабашно гуляють, а вже через кілька днів знову доводиться займати. Їхнє відношення до Життя показано через відношення до будинку, у якому “були одні дітлахи й нічого більше”. Вікна в них абияк засклені (їх вибиває досить часто п’яний батько), посередине хати перебуває “раскорячившаяся” грубка. Ці деталі підкреслюють, що живе сім’я дядька Левонтия як прийде, не замислюючись Герой оповідання, перебуваючи поруч із левонтьевскими дітлахами, попадає під їхній вплив. Він стає свідком бійки братів.

Старший незадоволений тим, що молодші не стільки збирають суницю, скільки їдять її. У результаті все зібране з’їдене Вони задирають, говорячи, що оповідач боїться бабусі й жадує. Бажаючи довести зворотне, хлопчик віддає їм всю зібрану ягоду. Це поворотний момент у його поводженні, тому що далі він робить всі, як вони, стає одним з “левонтьевской орди”.

Він уже краде для них калачі, розоряє чужий город, обманює: за порадою Саньки набиває туесок травою, а зверху присипає траву суницею. Страх покарання, борошна совісті не дають йому заснути. Хлопчик не розповідає правди, і бабуся їде продавати ягоди Борошна совісті стають усе більше сильними, уже нічого не радує героя: ні риболовля, на яку він пішов разом з левонтьевскими, ні нові способи вийти з положення, запропоновані Санькой. Виявляється, що мир і спокій у душі – найкращі блага на світі.

Хлопчик, що не знає, як загладити свою провину, за порадою діда просить у бабусі прощення. І раптом перед ним виявляється той самий пряник, що він і не сподівався вже одержати: “Скільки років з тих пор пройшло! Скільки подій минуло! А я все не можу забути бабусиного пряника – того чудового коня з рожевою гривою”.

Хлопчик одержує подарунок, тому що бабуся бажає йому добра, любить його, хоче підтримати, бачачи його щиросердечні страждання. Не можна навчити людини бути добрим, не даруючи йому свою доброту


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Переказ Кінь із рожевою гривою Астафьева В. П

Categories: Твори з української літератури

Links