Випадковий постріл з корабельного знаряддя, зроблений англійською лейтенантом Бейлі-Ленд, запобіг захопленню Криму частинами Червоної Армії в 1920 р. І тепер, у роки правління Брежнєва, Крим перетворився на процвітаюче демократична держава. Російський капіталізм довів свою перевагу над радянським соціалізмом. Вражають уяву ультрасучасний Сімферополь, стильна Феодосія, хмарочоси міжнародних компаній Севастополя, карколомні вілли Євпаторії та Гурзуфа, мінарети і лазні Бахчисарая, американізовані Джанкой і Керч.
Але серед жителів острова
Крим поширюється ідея партії СОС (Союзу Загальної Долі) – злиття з Радянським Союзом. Лідер партії – впливовий політик, редактор газети “Російський Кур’єр Андрій Арсенійович Лучников. Його батько під час громадянської воював у лавах російської армії, став ватажком дворянства феодосійської губернії і живе тепер у своєму маєтку в Коктебелі. У Союз Загальної Долі входять однокласники Лучнікова на Третій Сімферопольської гімназії Царя-Визволителя – Новосильцев, Денікін, Черноков, Беклемішев, Нулін, Каретников, Сабашніков та ін Андрій Лучніков часто буває в Москві, де у нього багато друзів і
є коханка – спортивний коментатор програми “Час” Тетяна Луніна. Його московські зв’язку викликають ненависть у членів “Вовчої Сотні”, яка намагається організувати замах на Лучнікова. Але за його безпекою стежить однокласник, полковник Олександр Черноков, командир кримського спецпідрозділу “Ер-Форсиз”. Лучніков приїжджає до Москви. У Шереметьєво його зустрічає Марлей Михайлович Кузенков – працівник ЦК КПРС, “курирує” острів Крим. Від нього Лучніков дізнається, що радянська влада задоволені курсом на возз’єднання з СРСР, який проводить його газета і організована ним партія. Опинившись у Москві, Лучніков ховається від “провідних” його співробітників держбезпеки. Йому вдається непомітно виїхати з Москви з рок-групою свого друга Діми Шебеко і здійснити давню мрію: самостійне подорож по Росії. Він захоплений людьми, з якими знайомиться в провінції. Відомий порушник кордонів Бен-Іван, доморощений езотерик, допомагає йому вибратися до Європи. Повернувшись на острів Крим, Лучніков вирішує у що б то не стало здійснити свою ідею злиття острова з історичною батьківщиною. КДБ вербує Тетяну Луніну і доручає їй стеження за Лучніковим. Тетяна приїжджає до Ялти і, несподівано для себе, стає випадковим коханкою старого американського мільйонера Фреда Бакстера. Після ночі, проведеної на його яхті, Тетяну викрадають “волчесотенци”. Але хлопці полковника Черноков звільняють її і доставляють до Лучникову. Тетяна живе з Лучніковим в його розкішній квартирі в сімферопольському хмарочосі. Але вона відчуває, що її любов до Андрія пройшла. Тетяну дратує його одержимість абстрактною ідеєю Загальної Долі, у жертву якій він готовий принести квітучий острів. Вона пориває з Лучніковим і їде із закоханим у неї мільйонером Бакстером. Син Андрія Лучнікова, Антон, одружується з американкою Памелі; з дня на день молоді чекають дитину. У цей час Радянський уряд “йде назустріч” зверненням Союзу Загальної Долі і починає військову операцію щодо приєднання Криму до СРСР. Гинуть люди, руйнується налагоджена життя. Гине нова кохана Лучнікова Христина Парслей.
До Андрія доходять чутки, що загинув і його батько. Лучніков знає, що став дідом, але йому невідома доля Антона і його сім’ї. Він бачить, до чого призвела його божевільна ідея. Антон Лучніков з дружиною та новонародженим сином Арсенієм рятуються на катері з захопленого острова. Катер веде езотерик Бен-Іван. Радянські льотчики отримують наказ знищити катер, але, бачачи молодих людей і немовляти, “шумлять” ракету в бік. Андрій Лучніков приїжджає у Володимирський собор у Херсонесі. Ховаючи Христину Парслей, він бачить на кладовищі біля собору могилу Тетяни Луніної. Настоятель собору читає Євангеліє, і Лучніков запитує в розпачі: “Чому сказано, що спокуси потрібно йому, але горе тим, через кого пройде спокуса? Як бігти нам цих глухих кутів? .. “За собором святого Володимира над захопленим островом Крим злітає святковий феєрверк.