Пригоди юного романтика (за романом “Острів скарбів” Роберта Льюїса Стівенсона)

“Острів скарбів”, який приніс його авторові всесвітню славу, є класичним взірцем пригодницької літератури. Книга, яка на перший погляд, проста й легка, за уважного прочитання постає багатоплановою і багатозначною. Авантюрний сюжет її, незважаючи на традиційність Теми – це оповідь про піратів, лригоди на морі, – є оригінальним.

Юному героєві “Острова скарбів” Джим у Гокінсу доводиться самостійно орієнтуватися в складних обставинах за несприятливих умов, іти на ризик, напружувати мозок і м’язи. Доводиться робити моральний

вибір, виявляти життєву позицію. Джиму та його друзям зустрічаються пірати. Це справжні мародери, втілення злої і хижої підступності. Джим в їхньому середовищі – “острів скарбів”. І глибинний смисл його пригод – в самому собі виявити справжні “карби.

Стівенсон оспівує романтичне натхнення почуттів, однак не ізолює цих високих почуттів від реального грунту. Його приваблюють складні характери, душевні суперечності і контрасти. Одним з найяскравіших характерів постає одноногий корабельний кухар Джон Сільвер. Він підступний, злостивий, жорстокий, але водночас розумний, хитрий, енергійний і спритний.

Його психологічний портрет складний і суперечливий, однак переконливий. З великою силою художньої виразності письменник показує моральну сутність людини. Стівенсон прагнув своїми творами “навчати людей радості”, доводячи, що такі “уроки повинні звучати бадьоро і натхненно, повинні зміцнювати в людях мужність”. Адже багато юних романтиків мріють знайти свій острів скарбів…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Пригоди юного романтика (за романом “Острів скарбів” Роберта Льюїса Стівенсона)

Categories: Нові твори

Links