Нестримний дух романтики у романі “Острів скарбів’ Роберта Льюїса Стівенсона

Нестримний дух романтики у романі “Острів скарбів”
Роберта Льюїса Стівенсона
“Острів скарбів”, який приніс його авторові всесвітню славу, є класичним взірцем пригодницької літератури. Книга, на перший погляд, проста й легка, за уважного прочитання постає багатоплановою і багатозначною. Авантюрний сюжет її, незважаючи на традиційність теми – оповідь про піратів, пригоди на морі, – є оригінальним.
Юному героєві “Острова скарбів” Джиму Гокінсу доводиться самостійно орієнтуватися в складних обставинах за несприятливих

умов, іти на ризик, напружувати мозок і м’язи. Доводиться робити моральний вибір, виявляти життєву позицію. Джиму та його друзям зустрічаються пірати. Це справжні мародери, втілення злої і хижої підступності. Джим в їхньому середовищі – “острів скарбів”. І глибинний смисл його пригод – в самому собі виявити справжні скарби.
Стівенсон оспівує романтичне натхнення почуттів, однак не ізолює цих високих почуттів від реального грунту. Його приваблюють складні характери, душевні суперечності і контрасти. Одним з найяскравіших характерів постає одноногий корабельний кухар Джон Сільвер. Він підступний,

злостивий, жорстокий, але водночас розумний, хитрий, енергійний і спритний. Його психологічний портрет складний і суперечливий, однак переконливий. З великою силою художньої виразності письменник показує моральну сутність людини. Стівенсон прагнув своїми творами “навчати людей радості”, доводячи, що такі “уроки повинні звучати бадьоро і натхненно, повинні зміцнювати в людях мужність”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Нестримний дух романтики у романі “Острів скарбів’ Роберта Льюїса Стівенсона

Categories: Шкільні твори

Links