Онєгін – енциклопедія російського життя

Про російську літературу А. М. Горький писав: “В історії розвитку літератури європейської наша юна література являє собою феномен дивний. Наша література – наша гордість!”

У джерел нової російської літератури коштує геній Пушкіна. Пушкіна – родоначальник нової російської літератури, творець російської літературної мови. Безсмертні добутки великого російського поета збагатили людство. У генії Пушкіна позначилися волелюбність російського народу, його могутні сили, талановитість і його беззавітна любов до Батьківщини.

В

“Євгенію Онєгіні” Пушкін з’являється як найбільший “поет дійсності” – основоположник художнього реалізму в російській літературі. “Євгеній Онєгін” є самий задушевний Твір Пушкіна, саме улюблене дитя його фантазії, і можна вказати занадто на деякі утвори, у яких особистість поета відбилася б з такий полнотою, світле і ясно, як відбилася в “Онєгіні” особистість Пушкіна. Тут все його життя, вся його любов, вся його душа; тут його почуття, поняття. Оцінити такий добуток – значить оцінити самого поета. Добуток “Євгеній Онєгін” має для нас, росіян, величезне історичне й суспільне
значення.”Тип Онєгіна настільки національний, – писав Герцен, – що зустрічається у всіх романах і у всіх поемах, які мали хоч деяку популярність у Росії, і не тому, що цей тип хотіли списувати, а тому, що його постійно бачиш біля себе або в самому собі. Чацкий – його старший брат, “Герой нашого часу” Лермонтова – його молодший брат”.

В “Євгенію Онєгіні” Пушкін дає ярчайшую картину свого часу, з особливою любов’ю поет зобразив життя того суспільного шару, до якого сам належав. Для Бєлінського “Євгеній Онєгін” – перша істинно національна поема у віршах, у якій дана життя суспільства в “один з найцікавіших моментів його розвитку”. Це “енциклопедія російського життя”. Для Бєлінського Пушкін – найбільший поет і прозаїк, основоположник нової російської літератури. Роман “Євгеній Онєгін” був і залишиться ніким і ніколи неперевершеним.

Голос Пушкіна повністю почутий у наші дні. Пушкіна знають і люблять багато народів миру. “Народна стежка” до Пушкіна не тільки не заросла, але й зробилася найширшим, справді народним шляхом. Бєлінський мріяв: “Прийдет час, коли Пушкін буде в Росії поетом класичним, по утворах якого будуть розвивати й утворювати не тільки эстетическое, але й моральне почуття”.

Цей час наступило. У нашій країні Пушкін став класичним, народним і національним поетом, на добутках якого виховується молодь. Народ завжди буде шанувати пам’ять про А. С. Пушкіна


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Онєгін – енциклопедія російського життя