Онєгін – енциклопедія російського життя
Про російську літературу А. М. Горький писав: “В історії розвитку літератури європейської наша юна література являє собою феномен дивний. Наша література – наша гордість!”
У джерел нової російської літератури коштує геній Пушкіна. Пушкіна – родоначальник нової російської літератури, творець російської літературної мови. Безсмертні добутки великого російського поета збагатили людство. У генії Пушкіна позначилися волелюбність російського народу, його могутні сили, талановитість і його беззавітна любов до Батьківщини.
В
В “Євгенію Онєгіні” Пушкін дає ярчайшую картину свого часу, з особливою любов’ю поет зобразив життя того суспільного шару, до якого сам належав. Для Бєлінського “Євгеній Онєгін” – перша істинно національна поема у віршах, у якій дана життя суспільства в “один з найцікавіших моментів його розвитку”. Це “енциклопедія російського життя”. Для Бєлінського Пушкін – найбільший поет і прозаїк, основоположник нової російської літератури. Роман “Євгеній Онєгін” був і залишиться ніким і ніколи неперевершеним.
Голос Пушкіна повністю почутий у наші дні. Пушкіна знають і люблять багато народів миру. “Народна стежка” до Пушкіна не тільки не заросла, але й зробилася найширшим, справді народним шляхом. Бєлінський мріяв: “Прийдет час, коли Пушкін буде в Росії поетом класичним, по утворах якого будуть розвивати й утворювати не тільки эстетическое, але й моральне почуття”.
Цей час наступило. У нашій країні Пушкін став класичним, народним і національним поетом, на добутках якого виховується молодь. Народ завжди буде шанувати пам’ять про А. С. Пушкіна