Найвище для людини – бути людиною день у день (А. Камю) (твір-роздум) Б. БРЕХТ, А. КАМЮ, Е. ХЕМІНГУЕЙ – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ

ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ

Б. БРЕХТ, А. КАМЮ, Е. ХЕМІНГУЕЙ

Найвище для людини – бути людиною день у день (А. Камю) (твір-роздум)

На жаль, неможливо жити начорно, а потім коригувати прожиті дні, роки.

Перевірку на людяність герої роману А. Камю “Чума” проходять у дуже складній ситуації – це епідемія чуми, яка спровокувала прояви найгірших людських рис. Кожен день ставить героїв роману перед нелегким моральним вибором.

Ось чому я вважаю, що кожен день потрібно проживати гідно, бути людиною.

По-перше, гуманність

у складних життєвих випробуваннях надає людству можливість вижити. По-друге, безкорисливе виконання свого обов’язку надає право називатися людиною і є найвищим проявом гуманізму. Наприклад, коли в Орані почалася епідемія, реакція на неї була різною: хтось став на позицію стороннього спостерігача, хтось захопився пияцтвом та розвагами, влада не боролася з лихом, а навпаки, замовчувала масштаби небезпеки. Але знайшлися ті, хто став на боротьбу з чумою з власної ініціативи, віддаючи для цього особистий час, сили, вміння і навіть життя.

Прикладом безкорисливого виконання своїх обов’язків можна

назвати роботу доктора Ріє, який за власною ініціативою організовує людей на боротьбу з чумою: створює карантини, забирає хворих до них, лікує їх. Це священик отець Панлю, Жозеф Гран, журналіст Раймон Рамбер та багато інших, які день у день працювали на перемогу над чумою, були прикладами справжнього гуманізму. Саме їх безкорислива праця допомогла перемогти лихо. Отже, щоб суспільство продовжувало існувати, бути людиною потрібно щодня.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Найвище для людини – бути людиною день у день (А. Камю) (твір-роздум) Б. БРЕХТ, А. КАМЮ, Е. ХЕМІНГУЕЙ – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ