Музика повинна висікати вогонь у душі людини (Л. В. Бетховен)

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Музика повинна висікати вогонь у душі людини (Л. В. Бетховен)

Я повністю погоджуюся з думкою геніального композитора Людвіга ван Бетховена про те, що музика повинна не просто захоплювати людину, а висікати вогонь у її душі, будити почуття, формувати свідомість, розкривати красу світу. Більшість людей упевнена, що таке завдання може виконати тільки класична музика, а сучасна лише руйнує смак, виховує несмак і завдає головного болю старшому поколінню. Але щоб мелодія вплинула на людину, розхвилювала її, треба

розуміти музику. Чи завжди творчість композиторів минулого, яких зараз називаємо класиками, їхні сучасники сприймали однозначно? Згадаймо, як вишукана публіка відверталася від Штрауса, який писав вальси; у 60-і роки двадцятого століття нашим дідусям і бабусям забороняли слухати “Бітлз”, а пізніше вже вони самі висміювали “Ласковый май” і не слухали “Хеві метл”. Тепер уже наші батьки не сприймають peп та інші нові напрями в музиці, кажуть, що композиції, які слухає сучасна молодь, виховують у ній агресивність і неадекватну поведінку. Може, через десяток – другий років і ми не розумітимемо музичні
захоплення і вподобання наступного покоління, будемо із сумом згадувати, що слухали в юності?

Серед вуличної товкотнечі раптом бачу відсторонене обличчя хлопця, на якого з подивом поглядають перехожі старшого віку. Вони скрушно хитають головами, побачивши, що до вух молодика тягнуться провідки. Зрозуміло – це навушники. Хлопець слухає музику. Чомусь старше покоління впевнене, що це обов’язково щось рокове. Але це може бути й класична музика, якою захоплюється значна частина молоді. Просто нам ніколи ходити в концертні зали, та й білети коштують недешево. А так надяг навушники, увімкнув запис – і насолоджуйся улюбленою композицією. Якийсь короткий проміжок часу у світі існуєш тільки ти і музика. Нехай би старше покоління згадало, як змушені були цілими днями слухати пісні, які передавали по радіо: “Ландыши”, “Черный кот”, “Арлекино”… Подобаються тобі ці пісні, чи ні, але вони лунали з усіх вікон. А зараз ніхто нікому не заважає, не нав’язує своїх уподобань.

Звичайно ж, навушники становлять собою і якусь загрозу. Один мій знайомий ледь не потрапив під автівку, бо не почув сигналу, інший не зумів вчасно відреагувати, коли на велосипеді на великій швидкості наскочив на корч, упав і тяжко травмувався. Справді, музика відволікає від дійсності, але вона ж створює настрій і дає змогу розслабитися, хоч на короткий час поринути в море звуків, забути про негаразди, помріяти.

Я погоджуюсь із тим, що музика впливає на формування особистості, а тому нам, молодому поколінню, необхідно навчитися вибирати серед обширу музичних жанрів і тем саме те, що зуміє достукатися до серця і збагатить душу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Музика повинна висікати вогонь у душі людини (Л. В. Бетховен)