Мета. Закріплювати знання дітей про пейзаж, про холодні кольори в пейзажі
Мета. Закріплювати знання дітей про пейзаж, про холодні кольори в пейзажі. Вдосконалювати навички роботи гуашевими фарбами. Вчити створювати образи Зими, Морозу, Весни у вигляді характерних живих істот; вчити зображати свій настрій і задум на папері, правильно вибирати формат, колорит малюнку. Знайомити з художніми творами про зиму. Розвивати естетичний смак відчуття міри, любов до рідного народу і його звичаїв.
Завдання, що закладені в основний зміст уроку.
Поглиблювати поняття про особливості зимового пейзажу. Ознайомити з художніми
Обладнання для вчителя. Репродукції картини художника І. Шишкіна “На півночі дикій”, зимові пейзажі, фотографії з зображенням зими, музика П. Чайковського “Вальс. Фантазія”. Гуашеві фарби, роботи дітей, динамічні таблиці з зображенням зимового пейзажу, зображення Зими, Весни, Морозу.
Обладнання для учнів. Фарби, пензлики, альбоми, допоміжні
Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.
Сьогодні у нас незвичайний урок: У казку сьогодні ми зробимо крок. Із казкою ми вже стрічались не раз, І знову вона завітає у клас. В казках є завжди перешкоди, та знаю, Для творчих дітей їх ніколи немає.
– Ми всі сьогодні станемо творцями справжньої Зимової казки. Давайте пофантазуємо.
– Подивіться на дошку і скажіть, про яку пору року, на вашу думку, ми придумаємо казку?
(Про зиму)
– Подобається вам зима? Чим?
[Відповіді дітей).
– Художники дуже любили зиму, вони змальовували її в своїх роботах. Подивіться на ці картини.
– Як ви думаєте, яка зима сподобалась найбільше художнику І. Шишкіну? Подивіться на його картину “На півночі дикій”.
(Тиха спокійна погода, коли навколо лежить сніг, немає вітру і лише мороз потріскує під ногами. Сосна вся вкрита пухнастим снігом і стоїть мов казкова красуня…)
– Які кольори використав художник? (Синій, голубий, блакитний, фіолетовий)
– Які кольори переважають? Чому? (Відповіді дітей).
– Подивіться на цю картину (таблиця зима).
– А які кольори використав цей художник для зображення зимового
Пейзажу?
(Відповіді дітей).
– Що спільного і відмінного в картинах?
(Відповіді дітей).
2. Повідомлення теми і завдань уроку.
Ми будемо малювати зимову казку. Свято Стрітення. Для створення композиції будемо використовувати зимові холодні кольори.
– З чого почнемо?
(З зображення природи).
– Як називається такий малюнок? (Пейзаж)
– З чого ми починаємо малювати пейзаж? (З лінії горизонту)
– Подивіться на ці пейзажі й скажіть, чим вони схожі? Чим відрізняються? (Демонстрація малюнків].
– Самостійно намалюйте підмальовок, або основу до нашого малюнку. (Діти виконують зимовий пейзаж гуашевими фарбами).
3. Мотивація навчальної діяльності.
– Про зиму любили писати не лише художники, її змальовували в своїх
Творах поети. Про неї є безліч віршів.
А яка зима буває? Скаже тей, хто добре знає. Чи вона буває ніжна? Чи холодна й білосніжна? 1 – й учень. Зима холодна, вітер віє І від снігу все біліє, В небі темна хмара висне, Іноді мороз аж тисне. Чудеса на склі малює, На річках мости будує – Не прості, а льодяні, Дуже гарні, мов скляні! 2-й учень. Під ногами сніг рипить, Звір від холоду тремтить.
Є хурделиця, природна, Є метелиця холодна. Хуга є і є завія, Сонце світить і не гріє. І його частіш немає – Хмара сонце закриває! 3-й учень. Часом сніг летить лапатий, Бігти хочеться із хати, Щоб зловити біле диво, Бо повсюди так красиво! 4-й учень. То й зима буває різна: Біла, радісна і грізна, І весела і сумна, Як розплачеться вона.
– То яка буває Зима? (Відповіді дітей).
– Чи можна сказати, що Зима жива істота? (Відповіді дітей].
– Якою ви її уявляєте?
(Стара баба, яку супроводжує такий же старий дід Мороз. Зима зігнулася, трясеться і ледве йде. Кожух на ній обшарпаний в’гграми, полатаний, чоботи потерті, в хустці що на голові, миші дірки погризли, із тих дір сиве волосся стирчить. В одній руці вона несе пощерблений горщик з льодом, а в другій порожню торбу, бо весь сніг, що в ній був, вже висипала]
– Коли Зима плаче? (Відповіді дітей].
– Як називається той день, коли Зима повертає до Весни? (Стрітення. Свято Стрітення відзначають 15 лютого) Давайте пофантазуємо про це свято.
– Кого зустрічає стара баба Зима на Стрітення? (Весну)
– А Весна яка?
(Весна – весела вродлива дівчина у вінку на голові, у вишитій сорочці, у спідниці-плахгі червоного або зеленого кольору. У руках у неї серп і квіти)
– Що ж буде коли вони зустрінуться? (Відповіді дітей)
– Про це гарно розповів у своєму вірші В. Коломієць.
Зима зустріла дівчину З фіалками в руках, Спинилася, прошамкала: – Гарнешенька яка! А дівчина вклонилася Старенькій до землі:
– Ой, відпустіть! Заждалися на мене вже малі…
– Пушкаю… І подибала,
Зігнувшись, ніби серп, А дівчина-Веснівочка До нас біжить від верб!
Вони почнуть сперечатися про те, кому вже час іти, а кому залишитись.
– Поки наша робота сохне, давайте на допоміжних аркушах пригадаємо як
Малювати людей.
(Робота на тренувальних аркушах).
– Покажіть мені свої тренувальні аркуші.
– Молодці, всі добре пригадали, як малювати. Скажіть, який малюнок вийшов у вас, як його можна назвати?
[Пейзаж].
– На початку уроку ми говорили, що
Малюватимемо казку, а зараз виходить –
Пейзаж. Що треба зробити, щоб перетворити
Наш пейзаж на казку?
(А ще можна намалювати, як Літо перемогло Зиму і почали в його слідах з’являтися перші весняні квіти – підсніжники].
– Щоб допомогти вашій уяві, я увімкну
Музику.
4. Самостійна робота учнів.
Щоб уява краще працювала, ввімкнемо
Музику.
(Діти працюють під музику. Надаю індивідуальну допомогу, наголошую, що основні кольори нашої композиції-холодні, створюємо зимову казку).
5. Підсумок, оцінювання. Виставка кращих
Малюнків.
– Яку композицію створювали?
– Які кольори використовували?
– Як називаються ці кольори?
– Як називається свято зустрічі Зими і Весни?
– З картиною якого художника познайомились?
Схожі твори:
- Павличко Дмитро Два кольори Два кольори Як я малим збирався навесні Піти у світ незнаними шляхами, Сорочку мати вишила мені Червоними і чорними нитками. Два кольори мої, два кольори, Оба на полотні, в душі моїй оба, Два кольори мої, два кольори: Червоне – то любов, а чорне – то журба. Мене водило в безвісті...
- Мета. Вчити учнів передавати особливості портрету клоуна Мета. Вчити учнів передавати особливості портрету клоуна, правильно зображати його в русі, доцільно використовувати кольори веселки для передачі настрою і характеру. Закріпити основні поняття з теми кольорознавства про яскраві та святкові кольори. Розвивати навички побудови композиції, почуття ритму. Виховувати в учнів любов до прекрасного. Завдання, що закладені в основний зміст...
- Сочинение-миниатюра “Осенний пейзаж” или “Дождливый пейзаж осени” Поздней осенью уже оголились деревья и кусты. Сразу вокруг стало много воздушного пространства. Но это не радует, потому что солнце уже редко светит. А если светит, то почти не греет. Каждый день из своего окна я вижу один и тот же осенний пейзаж. Обычно небо серое, мрачное, будто налито свинцом....
- Мета. Ознайомити учнів з картинами художника Айвазовського Мета. Ознайомити учнів з картинами художника Айвазовського. Збагатити знання учнів про світ моря. Вчити передавати за допомогою фарб життя підводного царства. Розвивати навички роботи акварельними фарбами, уяву, творчу фантазію. Виховувати допитливість, любов, бережливе ставлення до природи, естетичний смак. Завдання, що закладені в основний зміст уроку. Активізувати знання дітей про життя...
- Сочинение “Зимний пейзаж” За что люди любят зиму? Конечно, за красоту зимней природы – заснеженные улицы и деревья, рисунки на окнах, ослепительное солнце, что отражается от ледяной поверхности рек… Я родился и всю жизнь провел в городе, и даже здесь зима ощутимо украшает привычные улицы и серые многоэтажки. Снег скрывает под собой все...
- Твір-мініатюра на тему “Зимовий пейзаж” За що люди люблять зиму? Звичайно, за красу зимової природи – засніжені вулиці й дерева, малюнки на вікнах, сліпуче сонце, що відбивається від льодяної поверхні річок… Я народився і все життя провів у місті, і навіть тут зима відчутно прикрашає звичні вулиці й сірі багатоповерхівки. Сніг ховає під собою всі...
- Які кольори в пір року в природі Які кольори в пір року в природі Вигляд природи неповторний і різноманітний, навіть звичайне дерево в саду або невеликий кущ видозмінюються в кольорі різної пори року. Як кожній порі року властиво строго певні кольори, так і людині на кожний сезон підійде певний колір в одязі, потрібно лише тонко підібрати вірний...
- Мета. Ознайомити учнів з картиною І. Левітана “Золота осінь” Мета. Ознайомити учнів з картиною І. Левітана “Золота осінь”, з художньою технікою коллаж. Вчити передавати спостереження за допомогою різноман’ггних матеріалів, вчити працювати групами над однією роботою. Розвивати навички роботи з природним матеріалом, тканиною, папером, соломкою. Виховувати допитливість, бережливе ставлення до природи, почуття міри. Завдання, що закладені в основний зміст уроку....
- Мета. Ознайомити учнів з декоративно-ужитковим мистецтвом Мета. Ознайомити учнів з декоративно-ужитковим мистецтвом, народною іграшкою. Вчити дітей перетворювати, стилізувати реальну форму в декоративну, використовувати народний візерунок в оформленні ескізу народної іграшки, вдало підбирати кольори, точно передавати форму. Розвивати творчість. Виховувати естетичний смак любов до народних іграшок. Завдання, шо закладені в основний зміст уроку. Вчити учнів бачити спільне...
- Мої почуття щодо поезії Д. Павличка “Два кольори” Поезія Дмитра Павличка “Два кольори” сприймається як монолог сина, який знаходить найніжніші слова, щоб висловити свою любов до матері, щоб висловити подяку за її любов і турботу. Я вражена тим, як авторові вдалося у невеликому за розміром творі вмістити усе життя ліричного героя від того часу, коли він “малим збирався...
- Міні-твір про кольори У природи є безліч кольорів – яскравих, насичених, а крім того кожен колір має десятки відтінків. Зелене листя на деревах влітку, бездонне синє небо над головою, жовтогаряче вечірнє сонце, квіти, різнобарвне пір’я птахів, незвичне для ока людини багатство кольорів підводного світу… Цікаво, що колір має здатність впливати на психічний стан...
- Два кольори мої, два кольори Як гарно на квітчастому лузі раннього літа! Зачаровано вбираєш зором багатобарв’я кольорів: і ніжну зелень трав, і переливне буяння квіту, і казкові бризки сонця. У серці ніби звучить спів красі рідної природи. Подивіться на чари буйноквіття, помилуйтесь насиченістю її кольорів! Це ж невимовна краса. Споконвіку дивовижний світ кольорів вражає нас...
- Основні мотиви поезії Д. Павличка “Два кольори” В. СИМОНЕНКО, Д. ПАВЛИЧКО, І. ДРАЧ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX – ПОЧАТКУ XXI СТОЛІТТЯ. ПОЕТИ-ШІСТДЕСЯТНИКИ В. СИМОНЕНКО, Д. ПАВЛИЧКО, І. ДРАЧ Основні мотиви поезії Д. Павличка “Два кольори” Д. Павличко – син простого хлібороба, який приніс у велику літературу долю свого народу. Ми знаємо його як творця талановитих віршів, поем, літературних досліджень, а також як...
- Пісенна творчість Дмитра Павличка (“Два кольори”) “Уся поезія Д. Павличка – розмова про любов і ненависть, про правду і кривду, по добро і зло”. Р. Лубківський Життя росте лишень з любові, Лишень краса людей навчає жить! Д. Павличко Повертається народною піснею до Дмитра Павличка його поезія. І це не дивно, бо вірші митця викликають найніжніші почуття,...
- “Пейзажі душі” поезії Верлена (за поезією “Так тихо серце плаче…”) ІЗ ПОЕЗІЇ ФРАНЦУЗЬКОГО СИМВОЛІЗМУ. СИМВОЛІЗМ ЯК ЛІТЕРАТУРНИЙ НАПРЯМ ОСТАННЬОЇ ТРЕТИНИ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ. ОСНОВНІ ЕСТЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ТА ПОЕТИЧНЕ НОВАТОРСТВО СИМВОЛІСТІВ П. ВЕРЛЕН, А. РЕМБО “Пейзажі душі” поезії Верлена (за поезією “Так тихо серце плаче…”) Лірика Верлена сугестивна. Поет насамперед цікавився духовною сферою людини, намагаючись передати емоції та почуття...
- Дві легенди – темна і світла (За поезіями Д. Павличка “Коли помер кривавий Торквемада…” і “Два кольори”) За радянських часів Україна жила не в казці, а в легенді – страшній і безмірно жорстокій. І легендами нашої літератури стали вірші Дмитра Павличка “Коли помер кривавий Торквемада…” і “Два кольори”. Вірш “Коли помер кривавий Торквемада…” належить до циклу “Львівські сонати”. У чотирнадцяти рядках цього твору змальовується алегорична картина нібито...
- Кольори Петербурга (за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара”) Люди завжди сполучали кольори із своїми відчуттями й переживаннями. Ось у вірші Дмитра Павличка читаємо: “Червоне – то любов, а чорне – то журба”. Надаємо ми символічного значення й іншим кольорам та відтінкам у повсякденному житті й у свята. Тривожний колорит петербурзького буття пов’язаний для Достоєвського із глибоко антипатичним йому...
- ЗИМОВИЙ ПЕЙЗАЖ. ОЛЕНА ПЧІЛКА ДІБРОВА СМУТНАЯ ВЖЕ ЛИСТЯЧКО РОНИЛА Мета: поглибити знання учнів про творчість Олени Пчілки; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити аналізувати прочитане; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву, здатність уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; виховувати любов до природи, поетичного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою...
- “Осінній пейзаж” Останні дні вересня… Та пора, яку ласкаво кличуть “бабиним літом” плавно поступилась місцем дійсно прохолодним осіннім дням. Хоча я думаю, що це лише на краще, адже, погодьтесь, що ви вже скучили і за сяйливим жовтогарячим падолистом, і за золотобокими каштанами, і за останніми променями сонечка, яке вже не гріє та...
- Оповідання для дітей і про стражденну долю дітей-сиріт Народився Борис Павлович Грінченко 9 грудня 1863 року в збіднілій дворянській сім’ї на хуторі Вільховий Яр Харківського повіту. Вже в дитинстві, яке минало тут і на хуторі Кути поблизу Харкова, виявився його нестримний потяг до книжок. Він читає все, що потрапляє до рук. У харківському реальному училищі (1874-1879) Б. Грінченко...