Мета. Ознайомити учнів з картиною І. Левітана “Золота осінь”
Мета. Ознайомити учнів з картиною І. Левітана “Золота осінь”, з художньою технікою коллаж. Вчити передавати спостереження за допомогою різноман’ггних матеріалів, вчити працювати групами над однією роботою.
Розвивати навички роботи з природним матеріалом, тканиною, папером, соломкою.
Виховувати допитливість, бережливе ставлення до природи, почуття міри.
Завдання, що закладені в основний зміст уроку.
Ознайомити дітей з картиною художника І. Лев’ггана “Золота осінь”. Сприймання літературних і музичних творів
Обладнання для вчителя. Ватман, простий олівець, картина художника І. Пе-в’ггана “Золота осінь”, музика П. Чайковського “Пори року”.
Обладнання для учнів по групах. Соломка, тканина, волосся з кукурудзяних початків, мох, сухе листя, пісок, пшоно, насіння гарбуза і соняшника, вирізки з журналів, сухі кв’гги, клей, ножиці
Мистецька абетка.
КОЛАЖ – це аплікація,
Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.
Облітають квіти, обриває вітер Пелюстки печальні в синій тишині. По садах пустинних їде гордовито Осінь жовтокоса на баскім коні. Так описував осінь у вірші В. Сосюра. Цю пору року змальовували у своїх творах також художники. Подивіться, як змалював осінь художник І. Лєвітан у картині “Золота осінь”.
[Діти аналізують картину художника].
– Яка пора року?
– Які кольори переважають? Чому?
– Яких кольорів використано менше? Чому?
– Як зображено природу на ближньому плані? На дальньому плані?
– Чому картина називається “Золота осінь”?
2. Стимулювання навчальної діяльності.
– Що ви помітили, ідучи сьогодні до школи? [Відповіді дітей).
– Ми слухали вірші, дивились, як зобразив осінь художник.
– Як ви думаєте, можна зобразити осінь у вигляді живої істоти? [Відповіді дітей].
– Якою ви собі її уявляєте?
[Відповіді дітей: жінка у вбранні із золотих лісів і запашних квітів).
– Подивимось, як це буде виглядати на малюнку.
[Малюнок вчителя, заздалегідь виготовлений олівцем на ватмані). Діти розглядають зображення, аналізують його.
3. Виклад нового навчального матеріалу.
– Сьогодні ми будемо виконувати колективну роботу “Осінь-чарівниця”. Ми
Вже виконували схожий малюнок, кожен самостійно у своєму альбомі
Фарбами.
– Чи можна його виконати інакше? [Відповіді дітей].
– У якій техніці?
[З дарунків природи, які ви зібрали, ідучи сьогодні до школи).
– Ми познайомимось з новою технікою колаж і новим видом роботи –
Груповою роботою.
КОЛАЖ – це аплікація, виконана з різних матеріалів. А групова робота – це значить, що ви будете працювати групами, по кілька чоловік в кожній групі. У всіх буде своє завдання, а в кінці уроку всі ваші роботи ми об’єднаємо у одну колективну роботу.
Малюнок олівцем колективної композиції у нас готовий, домовимось, хто що буде сьогодні робити на цьому малюнку.
[Відповіді дітей).
– Хто хоче оживити осінь?
(Будете працювати над образом осені,
Ваше завдання: обличчя, прикраси голови, стрічки. Матеріали: сухі квіти, тканина, вирізки з журналів].
Визначаю групу дітей із п’яти чоловік [за бажанням).
– Хто хоче одягнути осінь?
(Сорочку зробимо з насіння гарбуза і не забудьте прикрасити шию намистом з горобини).
Визначаю групу дітей із чотирьох чоловік (за бажанням).
– Хто виконає багряні й жовтогарячі ліси з сухого листя? Визначаю групу дітей із п’яти чоловік (за бажанням).
– Річку з обривистими берегами?
Визначаю групу дітей із п’яти чоловік (за бажанням). (Ваші матеріали: мох, фарби, пісок, пшоно, соломка).
– Церкву з фольги і кольорового паперу? (2 учні).
– Будинки під солом’яним дахом, колодязь? Визначаю групу дітей із чотирьох чоловік (за бажанням).
– Тин із сухих гілок? (2 учні).
4. Самостійна робота.
Щоб уява краще працювала, одночасно слухатимемо музику.
(Діти працюють під музику. Надаю індивідуальну допомогу в роботі з природними матеріалами. Робота ведеться спочатку на місцях, потім завершується на загальному ватмані).
5. Підсумки і оцінювання.
– З якою роботою познайомились на уроці?
– Що найбільше сподобалось?
– Що не сподобалось?
– З твором якого художника ми знайомились?
– Як називається техніка, у якій ми з вами сьогодні працювали?
– Оцінки за роботу (виставляю індивідуально або по групах).
Схожі твори:
- Мета. Ознайомити учнів з картинами художника Айвазовського Мета. Ознайомити учнів з картинами художника Айвазовського. Збагатити знання учнів про світ моря. Вчити передавати за допомогою фарб життя підводного царства. Розвивати навички роботи акварельними фарбами, уяву, творчу фантазію. Виховувати допитливість, любов, бережливе ставлення до природи, естетичний смак. Завдання, що закладені в основний зміст уроку. Активізувати знання дітей про життя...
- Мета. Ознайомити учнів з декоративно-ужитковим мистецтвом Мета. Ознайомити учнів з декоративно-ужитковим мистецтвом, народною іграшкою. Вчити дітей перетворювати, стилізувати реальну форму в декоративну, використовувати народний візерунок в оформленні ескізу народної іграшки, вдало підбирати кольори, точно передавати форму. Розвивати творчість. Виховувати естетичний смак любов до народних іграшок. Завдання, шо закладені в основний зміст уроку. Вчити учнів бачити спільне...
- І. Льовитан “Золота осінь”. Твір відгук за картиною з елементами опису В історію живопису Ісаак Ілліч Льовітан увійшов перш за все як пейзажист. Льовітан – творець так званого “пейзажу настрою”. Художник умів дуже тонко передати різноманітність стану природи, дати відчути всю красу навколишнього світу. На картині “Золота осінь” ми бачимо березовий гай в мідно-золотому осінньому убранні. У глибині лугу втрачається річка,...
- Мета. Вчити учнів передавати особливості портрету клоуна Мета. Вчити учнів передавати особливості портрету клоуна, правильно зображати його в русі, доцільно використовувати кольори веселки для передачі настрою і характеру. Закріпити основні поняття з теми кольорознавства про яскраві та святкові кольори. Розвивати навички побудови композиції, почуття ритму. Виховувати в учнів любов до прекрасного. Завдання, що закладені в основний зміст...
- Урок на тему: Твір-опис по картині И. И. Левитана “Золота осінь” Робота над творами викликає досить утруднень як у вчителя, так і в учнів, тим більше твору-опису по добутках живопису Учитель Борисовской середньої школи, с. Кривец Добровского району Липецкой області Л. Ф. Попова запропонувала типовий план підготовки й проведення уроків російської мови, розвитку мовлення, на яких проводиться Твір по добутках живопису:...
- ЛІНА КОСТЕНКО. ОСІНЬ, ОСЬ ВОНА, ОСІНЬ Мета: продовжити ознайомлення учнів із творами Ліни Костенко; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити аналізувати прочитане, зв’язно висловлювати свої думки; розвивати образне мислення учнів, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором. Накрапає дощ (тихо)....
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ОСІНЬ ЩЕДРА, ОСІНЬ ЗОЛОТАВА І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 12. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ОСІНЬ ЩЕДРА, ОСІНЬ ЗОЛОТАВА Учитель Нумо, діти, до роботи! Для навчання час настав, Наберімося охоти До потрібних добрих справ. – Девіз нашого уроку: Не просто слухати, а чути. Не просто дивитись, а бачити. Не...
- Твір-мініатюра на тему: “Про що мені шепоче осінь” Настала довгоочікувана осінь. Жарке літо вперто не хоче здаватися, і до останнього бореться за право господарювати. Але на календарі вже вересень – пора дзвінкого дитячого сміху, веселих пустощів, шкільних днів. Осінь пора по-справжньому золота. І мається на увазі не лише колір, в який ця чудова пора року забарвлює навколишній світ...
- “Осінь” Усі люблять весну, бо весна приносить радість життя після довгої і виснажливої??зими, і літо, бо влітку всі їдуть до моря. А я люблю осінь. Тому що восени дуже легко мріяти, а я люблю помріяти. Я дуже люблю збирати букети з осіннього листя. Вони мені здаються навіть більш красивими, ніж букети...
- Твір на тему “Осінь” 2-3-4 клас Варіант 1 Настала осінь. На деревах пожовкли листочки. Скоро вони почнуть падати на землю. Вчора ми гуляли з мамою осіннім парком. Там сонячно та тихо. Птахи вже не співають. Вони готуються відлітати у теплі краї. Варіант 2 Першого осіннього дня ми пішли до школи. Стоять погожі днини. Кожен день я...
- Мета. Закріплювати знання дітей про пейзаж, про холодні кольори в пейзажі Мета. Закріплювати знання дітей про пейзаж, про холодні кольори в пейзажі. Вдосконалювати навички роботи гуашевими фарбами. Вчити створювати образи Зими, Морозу, Весни у вигляді характерних живих істот; вчити зображати свій настрій і задум на папері, правильно вибирати формат, колорит малюнку. Знайомити з художніми творами про зиму. Розвивати естетичний смак відчуття...
- Відображення краси природи в поезії М. Рильського “Осінь – маляр із палітрою пишною” РІДНА УКРАЇНА. СВІТ ПРИРОДИ Відображення краси природи в поезії М. Рильського “Осінь – маляр із палітрою пишною” Головний герой поезії М. Рильського “Осінь – маляр із палітрою пишною” – осінь. Вона прийшла на землю, щоб все осипати “красою розкішною”. Де вона проходить зі своєю “палітрою пишною”, там відбувається чудо. Ніби...
- Вірш А. Ахматової “Заплакана осінь, як вдова…” Ганна Андріївна Ахматова творила в дуже складний час, час катастроф і соціальних потрясінь, революцій і війн. Поети в Росії в таку бурхливу епоху забували, що таке свобода, їм часто доводилося вибирати між вільною творчістю і життям. Але, незважаючи на всі ці обставини, вони продовжували творити чудеса: створювалися прекрасні рядки і...
- Пейзаж середньої Росії у вірші “Осінь” Своїй улюбленій порі року поет присвятила вірш “Осінь”. Простий і скромний пейзаж середньої Росії переданий тут у всій його поетичності. Варто уважно поставитися до епіграфа: “Чого в мій дрімаючий тоді не входить розум?”, узятому з вірша Державіна “Євгенію. Життя званская”. Цим епіграфом Пушкін затверджує тісний зв’язок свого вірша зі знаменитим...
- Шандор Петефі “Знову осінь завітала”, “Останні квіти”; Жак Превер “Зимова пісенька”; Ованес Туманян “Березень”, “Весняне запрошення” ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи ПОЕТИЧНА МОЗАЇКА Урок 24 Тема. Шандор Петефі “Знову осінь завітала”, “Останні квіти”; Жак Превер “Зимова пісенька”; Ованес Туманян “Березень”, “Весняне запрошення” Мета: розказати учням про особливості пейзажної лірики; вчити правильно, виразно читати поетичні твори, зв’язано висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчу уяву, виховувати...
- Твір-опис місцевості за картиною К. Ф. Юона “Березневе сонце” Скільки прекрасних полотен створено художниками, в яких вони передали свою захопленість красою рідної землі! “Золота осінь” і “Березень” І. Левітана “Ставок, що заріс” В. Полєнова, “Українська ніч” П. Куїнджі, “Корабельни гай” Т. Шишкіна… Усе це – шедеври, те, без чого людина побіднішає. Художник ніби нагадує нам: “Люди, зачекайте! Озирніться навкруги...
- “На дворі осінь” Принадність надзвичайно красивої осінньої пори описувалася багатьма поетами і прозаїками, є в цій порі року якась особлива, злегка сумна, романтика, яка наштовхує на роздуми. Однак не варто думати, що осінь – це виключно тужливе явище, яке супроводжують тільки безперервні дожі і похолодання. Адже крім “мокрої і сльотавої осені” існує і...
- Твір: Що я зрозумів, прочитавши збірку К. Г. Паустовського “Золота троянда” Вже на схилі віку Костянтин Георгійович Паустовський написав дуже мудре і глибоке за своїм змістом твір, який назвав “Золота троянда”. Зазвичай на схилі років люди починають замислюватися над тим як вони прожили своє життя, над тим, які помилки вони здійснили, над тим як вони можуть у даний момент їх виправити,...
- Твір-опис природи: Осінь Ще дуже тепло, але вже смутно від заходу збіглого літа, багатошарового, кислуватий^-кислуватого-кислуватий-пряно-кислуватого. Дерева скидають обпалену за літо листя. Здається, що стовбури темніють, вони утомилися й хочуть спати. Невгамовні дрібні павучки з неймовірною швидкістю плетуть павутини, і ти, не бачачи, зриваєш їхньої пастки. Особливо радісні чомусь птахи. Хтось збирається в дорогу,...
- Опис: Осінь у лісі Прийшов вересень. Після пекучого літа, після серпневих теплих днів наступила золота осінь. По узліссях лісів ще ростуть гриби: червоноголові красноголовці, зеленуваті й рожеві сироїжки, слизькі грузді й запашні рижики. На старих більших пнях тиснуться друг до дружку тонконогі опенки. У мохових болотах намистом розсипана по купинах рум’яна журавлина. На освітлених...