КВІТАМИ БАРВИСТИМИ ЛУГ ЦВІТЕ. А. ГРИГОРУК “ЧАРІВНИЙ ЛІХТАРИК”. А. КАМІНЧУК “БАБУСИНІ КВІТИ”

Мета: вдосконалювати навички виразного читання; вчити учнів ставити питання до тексту; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Бубоніла діду баба: – “Ти не дмухай на кульбабу,

Бо з кульбаби полетять сто маленьких кульбабенят”.

2) Робота над чистомовкою.

Елик-елик-елик – он з’явився джмелик.

Атий-атий-атий – маленький, волохатий.

Іх-іх-іх – побудив усіх.

2.

Читання текстів Л. Мовчун “Як чепурили їжачка”, В. Забави “Їжачок-лісовичок”

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 60-62)

1. Опрацювання вірша А. Григорука “Чарівний ліхтарик” (с. 60)

1) Метод “Передбачення” за заголовком.

– Прочитайте тільки заголовок вірша. Вдумайтеся у зміст: про що розповідатиме поет?

– А тепер уважно прочитайте вірш.

2) Читання вірша учнями мовчки.

– Чи підтвердилися ваші міркування? Про який чарівний ліхтарик розповідає у вірші поет?

3) Вибіркове читання.

– З чим порівнюється у вірші кульбабка?

– Хто назвав кульбабку сонечком?

Знайдіть і прочитайте ці рядки.

– Прочитайте, як назвав кульбабку комарик? Чому згас чарівний ліхтарик?

4) Виразне читання вірша.

– Прочитайте вірш виразно. Передайте його настрій.

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 67)

1) Читання слів у стовпчиках.

– Швидко читайте, правильно вимовляйте!

Квіти квіточка кульбаба

Квітка квітонька кульбабка

Квітник квітують кульбабенята

– Читання двоскладових, трискладових слів.

– Читання слів з наголосом на першому складі.

– Читання “ланцюжком”.

– Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.

– Читання слів-родичів.

2) Читання слів у “променевих” таблицях.

– Складіть слова за напрямком стрілок і потренуйтеся швидко їх читати.

3) Гра “Буква заблукала”.

– Прочитайте назви квітів. Для цього переставте букви. (Фіалка, кульбаба, конвалія, пролісок)

4) Гра “Лабіринт”.

– Розшифруйте назви квітів.

5) Гра “Слово в слові заховалось”.

– Поміркуйте, які імена людей “заховалися” у назвах квітів. (Іван, Василь, Рома)

3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 62)

1) Читання вірша А. Камінчука “Бабусині квіти”.

– Які квіти у бабусі Олі? Знайдіть їх на малюнку.

– Прочитайте, де ростуть троянди. А де ростуть чорнобривці?

2) Робота в парах.

– Які квіти ростуть у вашої бабусі? А які квіти любить ваша мама? Чи є у вас улюблена квітка? Розкажіть про неї.

– Розгляньте малюнки квітів і скажіть, чи правильно підписані малюнки.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які твори прочитали на уроці?

– Чого вони вас навчають?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

КВІТАМИ БАРВИСТИМИ ЛУГ ЦВІТЕ. А. ГРИГОРУК “ЧАРІВНИЙ ЛІХТАРИК”. А. КАМІНЧУК “БАБУСИНІ КВІТИ”