“Цінності: вічні чи минущі?”

Я переконаний, що людські цінності не можна розглядати виключно у відриві від сучасного суспільства та його особливостей. На мою думку можна погодитися з фразою “буття визначає свідомість”, оскільки всі люди так чи інакше замислюються про думку оточуючих перед тим, як щось зробити. Живемо ми зараз в суспільстві споживання, де цінністю переважної більшості людей є споживання товарів і послуг. Звичайно, хтось може відмовитися від цього, але загальну картину це не змінює. Виходячи із цього, вважаю за потрібно розглядати окремо цінності,

встановлені державою, та загальнолюдські цінності співіснування людей.

Якщо порівнювати сучасність з попередніми часами, можна констатувати, що дещо раніше було не так. Наприклад, у часи Середньовіччя людей більше турбувала релігія і відповідність власної поведінки релігійним догмам. Також можна згадати часи Радянського Союзу, де цінність людини і людського життя була набагато нижче, ніж сьогодні. У СРСР, а також Російської Імперії, яка йому передувала, набагато більш високу цінність мала держава, її розвиток і сила. Саме тому війни тоді траплялися набагато частіше, ніж зараз, і не вважалися такою великою

проблемою. Тому цінності, які встановлюються державами та є дороговказом для громадян країн, ніколи не бувають вічними. Якщо поглянути на сучасні західні країни, можна сказати, що в деяких з них у якості цінності сьогодні визнаються деякі дії, за які раніше люди каралися за всією суворістю закону.

Але варто також згадати і про загальнолюдські цінності, які не мають ніякого відношення до держави і регулюють відносини між людьми на особистому рівні. За звичайний обман ніякого покарання в законах не встановлено і ніколи не буде встановлено. Водночас загальнолюдська цінність чесності слова завжди і скрізь цінувалася. Людина повинна стежити за своїми словами і не розкидатися ними даремно, адже до них прислухаються оточуючі і роблять відповідні висновки. Якщо людина постійно обманює і тим самим підставляє оточуючих, ставлення до неї напевно зіпсується. Високою в усі часи була і цінність ввічливості. Ніхто не любить, коли з ним поводяться грубо, всі хочуть ввічливого ставлення, а тому цінують таких людей у своєму оточенні.

Говорячи про цінності, необхідно відрізняти цінності, що встановлюються державою, і загальнолюдські цінності відносин між людьми. Якщо перші з них є минущими, адже умови життя людства змінюються, то другі існували і будуть існувати завжди разом з людиною, оскільки відносини і спілкування між людьми в усі часи було однаковим, відповідно ці цінності є вічними.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Цінності: вічні чи минущі?”