“Є цінності, які за все дорожчі”

Людина не може існувати без духовних цінностей. Про матеріальні цінності і зовсім говорити не доводиться, адже їх необхідність зрозуміла для всіх за замовчуванням. А ось з духовними цінностями зовсім інша справа – сучасні люди чомусь нерідко їх заперечують, ставляться до них трохи зверхньо, вважаючи, що завжди можна обійтися без духовного, якщо матеріальне в порядку. Але особисто я не можуть з цим погодитися. Я впевнений, що наше українське суспільство має ряд духовних цінностей, дотримуватися які просто зобов’язаний кожен свідомий громадянин.

Які

ж цінності найбільш дорогі в нашому суспільстві? На що варто звертати увагу, щоб бути адекватним, корисним і цінним членом суспільства, а не безглуздо проживати своє життя, проводячи роки в порожній діяльності? По-перше, такою цінністю є повага до старших, особливо – до своїх рідних. Кожна людина, коли приходить у світ, не може вижити самостійно, їй необхідна турбота і повноцінний догляд. Вона отримує все це і зростає здоровою і задоволеною життям. Саме в цей період дуже важливо не забути про те, хто допоміг тобі вирости, хто доглядав за тобою. Дуже важливо потім віддячити цим людям взаємністю. З роками

батьки зовсім не стають молодшими і більш сильними фізично. Навпаки, вони старіють і в літньому віці їм необхідний догляд. Діти не мають права забувати про те, що їх батькам потрібна їхня допомога, вони зобов’язані допомагати своїм батькам у всьому, бути хорошими дітьми. Цінність такого ставлення дуже висока, я думаю, що вона є однією з найвищих. Повага до батьків і допомога їм повинна бути обов’язковою в житті кожної свідомої людини.

Але не варто обмежуватися лише колом своїх родичів, коли мова заходить про високі цінності. Навряд чи хтось стане сперечатися з тим, що для людини дуже важлива професійна реалізація, досягнення певних висот у професійній праці. З цієї причини я думаю, що однією з найбільш дорогих цінностей також є високий професіоналізм. Хороший лікар завжди цінується, як і хороший юрист чи шахтар. Ці люди приносять велику користь всьому суспільству, але тільки за умови якісного виконання своїх професійних обов’язків. Добре і якісно працювати – друга найвища цінність у житті людини.

Втім, не варто вважати, що список цінностей обмежується чимось об’єктивним. Кожна людина – це індивідуальність, яка має свої погляди, розуміння життя тощо. Тому, якщо людина визначить для себе щось унікальне як цінності, не варто обмежувати її фантазію і бажання, адже вона має на це повне і недоторканне право.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Є цінності, які за все дорожчі”

Categories: Твори на задані теми

Links