“В чому полягають найвищі цінності людини?”

Питання “В чому полягають найвищі цінності людини?” досить таки філософське, обговорювати його можна дуже довго, але прийти до єдиної відповіді не вийде, так як на дану проблему можна поглянути з безлічі сторін, кожна з яких має вельми вагомі аргументи. Мені хотілося б виділити кілька основних думок, що пояснюють, що ж насправді для людини є істинним багатством.

Почати я хочу, мабуть, з самого банального – з грошей. Маючи їх, можна і здоров’я поправити, і повагу заробити, і сім’ю забезпечити. Як би сумно це не звучало, але це факт.

Наш світ закручений навколо грошей. Куди не подивись – скрізь вони потрібні. А якщо їх немає? Що тоді? Відразу ж з’являються проблеми, сімейні відносини тріщать по швах, діти дорікають вас у відсутності гарних речей та умов. Більшість знайомих і рідних намагаються віддалитися від вас, адже, правильно, кому потрібен бідний родич. Але насправді це все дуже дрібно і аморально. Я вважаю, що гроші – це невід’ємна частина нашого життя, але справжнє багатство полягає зовсім не в них.

“Якщо гроші і розкіш до тебе прийдуть, вознесешся

Знай, багатства підуть, та на круги своя ти все ж повернешся “

(Тимур

Муцураєв)

Наступні два погляди тісно переплітаються між собою: перший це, звичайно ж, сім’я, любов, щастя і гармонія. Одного разу я запитав свою маму, в чому на її думку, полягає справжнє багатство? На що мама мені, не замислюючись, відповіла: “у щасті та здоров’я моєї родини”. Я думаю, до сказаного можна додати ще і гармонію відносин, гармонію сім’ї. Як аргумент, знову хотілося б привести приклади зі свого життя. У нашій сім’ї ніколи не буває сварок, але навіть якщо трапляється будь-який конфлікт, він швидко себе вичерпує. Я думаю, що сім’ю можна і потрібно віднести до істинного багатства людини.

“Прийняття людини таким, який він є, з його звичками і поглядами – вища мудрість сімейного життя”.

(Ілля Шевельов)

Але, як відомо, в сім’ї не може бути гармонії і любові, коли один з батьків не має за спиною якихось певних моральних і духовних цінностей. Таким чином, останній критерій істинного багатства людини є її духовний світ.

Людина ніколи не буде щасливою, якщо сенс її існування буде зводитися лише до матеріального збагачення, адже багатство руйнує людину, гнітить її душу ненаситністю.

Лише людина, яка володіє духовними багатствами, буде по-справжньому щасливою. І не обов’язково бути якимось філософом або генієм, достатньо лише відрізняти істинні цінності від помилкових.

“Багатство людини не в достатку мирських благ. Істинне багатство – це багатство душі”.

(Абу Хурайра)

“Мої роки – моє багатство”

(Р. Рождественський)

На закінчення хотілося б додати, що у кожного своє поняття багатства та його вимірювання. Що б у вас не було, як би ви не виглядали, скільки б у вас не було грошей, якщо ви нещасні – то ви назавжди залишитеся нещасними. Свою перевагу я з повною упевненістю віддаю двом останнім поглядам відомих людей.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“В чому полягають найвищі цінності людини?”