Чарівна подорож у пошуках Синього птаха за п’єсою М. Метерлінка

І. Дитячі мрії кожного з нас (вірили й чекали незвичайне, таке, щоб змінило усе життя, зробило б нас красивішими й розумнішими).

ІІ. Подорож до розуміння себе і світу.

1. Головні герої філософської п’єси-казки “Синій птах” (хлопчик Тільтіль і дівчинка Мітіль, батько – бідний дроворуб; раділи подарункам, чекали свят, любили солоденьке, погратися; лише в мріях наїдалися цукерками й тістечками, не забуваючи поділитися один з одним, милі, добрі, товариські, виховані діти).

2. Казковий подарунок Феї напередодні Різдва (відправила

у подорож на пошуки Синього птаха, подарувала Тільтілю чарівний алмаз, який мав силу змінювати навколишній світ, та свідомість героя і тоді цей світ ставав казковим).

3. Подорож до чарівного світу, де живуть душі людей і речей (Країна Спогадів і Царство Майбутнього; зустрічі з алегоричними персонажами: Ніч, Час, Блаженство, Високі Радощі, Хвороби, Хліб, Цукор, Молоко, Вогонь, Кішка, Собака, Душа Світла; у ситуаціях і розмовах діти набуваються життєвого досвіду, вчаться розуміти внутрішній сенс зовнішніх проявів життя).

4. Синій птах – символ щастя – завжди поруч (багатозначний образ, водночас філософський

і буденний; не треба ходити далеко, треба вміти бачити щастя поруч, вміти дарувати добро людям; Синім птахом може бути і горличка, подарована Тільтілем хворій дівчинці-сусідці; після цього Тільтіль став сприймати світ інакше, – більш значимим і красивішим). ІІІ. Життєстверджуюча ідея п’єси (життя само по собі е щастям; сонце і життя сильніше за смерть; щасливим стає той, хто дарує щастя іншим).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Чарівна подорож у пошуках Синього птаха за п’єсою М. Метерлінка