Будівництво міст Юрієм Довгоруким
У літо 1152 Георгій (Юрій) князь у Суздалеві був, і отверз йому Бог розумні очі на церковний будинок (будівництво), і багато церков поставив він у Суздальській землі. І церква поставив кам’яну на Нерли святих мучеників Бориса й Гліба, і святого Спасу в суздалеві, і святого Георгія у Володимирі кам’яну ж. І Переяславль-Місто перевело від Клещина й заклав великий град і церкву кам’яну в ньому святого Спасу й наповнив її книгами й мощами святих дивно, і Юр’єв-Град заклав і в ньому церкву кам’яну мученика Георгія.
(З Типографського літопису)
Будівництво
Із всіх перерахованих в уривку з літопису церков збереглася тільки ця. Вона коштує недалеко від Суздаля – стольного при Юрію міста Ростово-Суздальської землі, у селі Кидекше – улюбленої резиденції Юрія Довгорукого. Будували цю церкву майстра, прислані германським імператором, очевидно вихідці з Північної Італії. Вона входила тоді в Геманськую імперію.
Будівництво міст Юрієм Довгоруким
Нове місто Переяславль Залесський був побудований при участі батька Юрія – Володимира Мономаха на березі Плещеєва озера (Клещина), але місце те виявилося сирим
Будівництво міст Юрієм Довгоруким
Солов’їв С. М. Історія Росії з найдавніших часів. М., 1988. Кн. 2. С. 91-93.