Біографія Цветаевой Марини Іванівни

Сьогодні ми начебто чимало знаємо про те, як зароджувався поетичний талант Марини Цветаевой. Дивна атмосфера її дитинства, у ньому було все: радість, добро, любов, музика, чарівництво книжкових відкриттів і людських зустрічей. Цей дивний мир дитинства був створений родителями: батьком – Іваном Володимировичем Цветаевим, відомим філологом, мистецтвознавцем, директором Румянцевского музею; матір’ю – Марією Олександрівною, ученицею А. Г. Рубинштейна, тонкою обдарованою натурою. Але от пішли трагічні події: в 1906 році вмирає мати, а в 1913-м

– батько. Перші збірники віршів М. Цветаевой вийшли в 1910-м, 1912-м, 1913 роках. Вірші похвалив В. Брюсов, відзначивши горде свавілля, непокірливий дух і відбиття життєвих вражень.

Цветаева оспівує рішуче все: пристрасть любові, гіркота розлуки, легковажну молодість, дзвін, Москву, Париж, Прагу, Кармен, Казано-Ву, Афродіту. Моїм віршам, написаним так рано, Що й не знала я, що я – поет, Що Зірвався, як бризи з фонтана, Як іскри з ракет, Розкиданим у пилу по магазинах (Де їх ніхто не брав і не берет! ), Моїм віршам, як дорогоцінним винам, Настане своя черга.

З 1917-го по 1922 рік Цветаева внутрішньо замкнула, не хотіла співробітничати

з новою владою. Революцію й Ради не прийняла, а в 1922 році з дочкою виїхала за кордон до чоловіка, білому емігрантові. Другий період її життя, емігрантський, розтягся на сімнадцять років. Тут вона жила замкнуто, для білої еміграції вона була занадто “звідти”. Вона пише вірші “Хвала богатим”, “Ода пішому ходу”, які відбивають сформовані відносини.

В 1939 році Марина Цветаева із сином повернулася в Радянський Союз. Як отут не згадати її пророчі вірші: Ні до міста й ні до села – Їдь, мій син, у свою країну – У край – всім краям навпаки! Куди назад іти – уперед Іти, – особливо – тобі Русі не видивавшее… Нас батьківщина не покличе! Їдь, мій син, додому – уперед – У свій край, у своє століття, у свою годину, – від нас – У Росію – вас, у Росію – мас, У наш-годину – країну!

У час-сей-годину – країну! У на-марс – країну! у без-нас – країну!

Негайно до нових тем вона не приступилася, звикала, лась поетичними перекладами, готовила книгу віршів. В 1941 році вона виїжджає в маленьке місто на Камі Тут, у далекому глухому містечку, збільшена войно пия (страчений чоловік, що повернувся на батьківщину), провини (доч батьком, у в’язниці) і самітності (єдина сестра в рях) підбила підсумок життя Цветаевой. У серпні 1941 року серед позбавлень, у складаючись ці, вона покінчила життя самогубством.

А в 1942 році її син загине під Сталін ворога


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Біографія Цветаевой Марини Іванівни