Улюблені сторінки лірики творчості М. И. Цветаевой

1. Унікальність творчості Цветаевой 2. Тема любові. 3. Тема поета й поезії 4. Тема Москви у творчості поета. 5. Цветаева – самий емоційний поет Я спрагу відразу всіх доріг! М. И. Цветаева М. И. Цветаева – це ім’я знайомо всім. Напевно, не найдеться людини, який би жодного разу не дивився фільм “Іронія долі, або з легкою парою”, і якому не були б знайомі рядки: Мені подобається, що ви хворі не мною, Мені подобається, що я хвора не вами Поетичний талант Цветаевой дуже недавно почали визнавати в Росії.

Вона воістину геніальний поет. У неї свій

власний стиль, і навіть пунктуація в її віршах вражає своєю унікальністю. Сучасному читачеві зовсім недавно стали відкриватися можливості для вивчення творчості цього автора Виходять у світло всі нові видання її віршів і поем, з’являються численні публікації її листів, щоденникових записів, спогадів про неї. Цветаева заявила про себе як про поета на рубежі століть.

Це епоха була переломним часом, що А. А. Блок охарактеризував так: “нечувані зміни, небачені заколоти”. Поети того часу були об’єднані загальною скорботою про той світ, у якому “затишку – немає. Спокою – ні”. Лірична героїня Цветаевой,

як і сама поетеса, ніколи не перебуває в стані спокою. Вона завжди переборює перешкоди сама, нітрохи не страшачись їх: Душі – з очами й з личком світлим, А я-те ночами розмовляю з вітром.

Не з тим – италийским Зефіром младим, – З гарним, із широким, Російським, наскрізним! Як і в багатьох поетів у творчості М. И. Цветаевой виділяються трохи основних тим. Одними з головних є тема любові, тема поета й поезії й тема Москви. Тема любові, на мій погляд, сама глобальна у творчості Цветаевой.

Любов – це те, заради чого варто жити й чого потрібно домагатися всіма силами: Я тебе відвоюю у всіх земель, у всіх небес, Того що ліс – моя колиска, і могила – ліс, Того що я на землі коштую – лише однією ногою, Того що я про тебе проспіваю – як ніхто іншої. Для поета любов – це велике щастя, але й не менше страждання: Змиває кращі рум’яна Любов Спробуйте на смак, Як сльози – солоні. Боюся, Я завтра ранком – мертвої встану. Любов Цветаевой всеосяжна. Вона відкриває поезію миру.

Вона розкріпачує, “расколдовивает”. Неможливо звикнути до вічно нового чуда любові. “Звідки така ніжність?

” – викликує героїня вірша 1916 року. “Пісенне ремесло” для Цветаевой святе. Переконаність у значимості поетичного слова допомогла їй вистояти в життєвих випробуваннях.

Слово врятує душу художника: Мій притулок від диких орд, Мій щит і панцир, мій останній форт Від злості добрих і від злості злих – Ти – у самих у самих ребрах мені що засів стих Мотив поезії звучить у віршах циклу “Стіл”. Стіл є символом хранительной сили. Ця сила відкриває в поеті всі нові й нові якості, указує шлях до самовдосконалення: – Назад, на стілець!

Спасибі за те, що дотримував И гнув. У невічних благ Мене відбивав – як міг… Поет для Цветаевой – захисник волі, що бореться за свій дарунок і творчість. Поет виступає в ролі оракула, що може пророкувати майбутнє, тому що він наділений духовним зором: Знаю все, що було, усе, що буде, Знаю всю глухоніму таємницю, Що на темному, недорікуватою Мовою людському зветься – Життя. Ще однією великою темою є тема батьківщини, а особливо Москви.

Для поета столична тема дуже важлива, оскільки Москва – це частка її душі. Із цим містом її дуже багато чого зв’язує: дитинство, та й все життя. “Взаємини” Цветаевой і Москви дуже гармонічні.

Її образ світлий і прекрасний. У своїх віршах Цветаева завжди дуже ощадливо використовує колір. В “Віршах про Москву” переважним кольором є червоний у сполученні із синім і золотим: “багряні хмари”, “синявий підмосковних гаїв”. Москва виступає також у ролі матері, а росіяни в ролі її дітей: – Москва!

– Який величезний Странноприимний будинок! Ми все до тебе прийдемо. Цветаева, на мою думку, – самий емоційний і чутливий поет. Її вірші дуже схожі на неї саму: радісні й трагичние, щирі й непередбачені. І як сказав критик М. С. Шагинян: “…

Усе, що вона пише, коштовно по-справжньому, це сама теперішня поезія”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Улюблені сторінки лірики творчості М. И. Цветаевой

Categories: Твори з української літератури

Links