Байкова творчість Є. Гребінки

Я бачив, як пшеницю мили:

То що найкращев зерно У воду тільки плись, якраз пішло на дно, Полова ж навісна пливе собі по хвилі.

Привів мене Господь побачить і панів: Мов простий чоловік, там інший пан сидів, Другі, задравши ніс, розприндившись, ходили. І здумав зараз я, як тільки поглядів, Що бачив, як пшеницю мили.

1881 р.

Завдання додому. Щоб перевірили себе, як ви вже навчилися розбиратися у творах, проаналізуйте байку “Пшениця” самостійно. Виділіть основні образи в оповідній частині й, спираючись на повчання, поясніть їх алегоричний

зміст. Визначте ставлення автора до “других” панів. Виявіть особливості иобу-доаи та віршової форми, а також жанрові ознаки дього твору. Сформулюйте ідею байки “Пшениця”. Наведіть відповідні приклади з життя.

…Тема безперечної вищості простого люду – переваги народної моралі над панською – розкрита в цілому ряді інших творів.

Серед них найперше місце посідав “Пшениця”, де показано, що “найкращеє зерно” іде на дно, “полова ж навісна илвве собі по хвилі”. Цей простий, дохідливий, зрозумілий своєю буденше” тю приклад байкар використовує для характеристики панів…

Найвища похвала, вершина позитивної оцінки – порівняння з людиною праці: “Мов простий чоловік-“, а уособлення зарозумілого панства – “полова” – одержує промовистий, хоч і несподіваний епітет – “навісна”.

…Є. Гребінка творчо переніс здобутки І. Крилова на український грунт і вже сам став визначальним фактором появи і зросту Л. Глібова…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Байкова творчість Є. Гребінки