Багато зробив Гете для популяризації&#8230

Багато зробив Гете для популяризації Просвітництва на теренах України. Особливо тісними були його зв’язки з Харківщиною, де на той час готувалися до відкриття першого в Україні університету.

Гете переймався проблемою добору кращих професорів і викладачів для Харківського університету і вже з 1803 року (університет відкрито 1805 року) листувався з цього приводу з попечителем Харківського навчального округу С. Потоцьким. Ім’я Гете було популярним у Харкові: ученого-просвітителя обрали 1827 року почесним членом Ради університету, а на виборах

ректора він став одним із перших претендентів на цю посаду.

1795 року відбулося особисте знайомство Гете з Іваном Орлаєм (1770-1829), вихідцем із Закарпаття. Це була людина енциклопедичних знань, яка зробила істотний внесок у розвиток різних галузей науки – медицини, ботаніки, орнітології, мінералогії, педагогіки, історії, етнографії. І Гете і Орлая цікавили питання патології функції гуморальної системи. Обидва вчені захоплювалися музейною справою :,Гете понад 13 років був меценатом Веймарської кунсткамери, Орлай чимало зробив для Петербурзької кунсткамери. 1806 року вчені двічі зустрічалися. Перша зустріч їх відбулася в Карлсбаді, друга – в Єні.

Орлай мав ступінь магістра словесних наук та доктора філософії, викладав у Кенігсберзькому університеті, був почесним членом багатьох вітчизняних та зарубіжних наукових товариств.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Багато зробив Гете для популяризації&#8230