Алкесту – героїня трагедії Евріпіда “Алкеста”

Алкеста дружина фессалійський царя Адмета. Аполлон, покараний Зевсом за вбивство кіклопов, прослужив у Адмета рік наймитом. Цар ставився до Аполлона з величезною повагою, тому в нагороду за його благочестя Аполлон вимовив у богинь долі для царя право відстрочити свою смерть, якщо замість нього в Аїд погодиться зійти хтось інший. Коли до Адмета прийшов демон смерті, він попросив своїх старих батьків замінити його в човні Харона. Але вони відмовилися, і тільки молода А. зважилася розлучитися з життям заради свого чоловіка. Під час приготувань

до похорону А. в будинок Адмета приходить Геракл. Адмет, не бажаючи уславитися непривітним господарем, приховує їв гостя своє горе і велить накрити для нього піршественний стіл. Під час бенкету Геракл зауважив, що слуги фессалійський царя в жалобі, і дізнався, що А. померла. У подяку за теплий прийом Геракл вирішує допомогти Адмета. Він підстерігає демона смерті біля могили цариці і відбиває її у посланника Аїда. А. повертається до чоловіка.

Образ А. був втілений в образотворчому мистецтві (скульптура О. Родена “Смерть Ал-Кесті”), в поезії (поема Р. М. Рільке), у драматургії (починаючи з п’єси Г. Сакса “Вірна дружина Алкеста і її вірний чоловік Адмет”, XVI “Шв., пізніше в драмах К. Віланда, В. Альфьєрі, Т. Уайдлера та ін.) А. стала героїнею опер Ж. Б. Люллі, І. В. Франка, Г. Ф. Генделя, К. В. Глюка, а також кількох балетів, поставлених Ж. Ж. Новер (XVIII століття).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Алкесту – героїня трагедії Евріпіда “Алкеста”