Абрикос під війнами (лірична замальовка з описом)

Наш п’ятиповерховий будинок пишається своїми палісадниками. В одному – квіти та кущі, в іншому – дві подружки вишні. Кожен рік вони ніби змагаються, хто з них більше плодів дасть. А в нашому палісаднику царює абрикос. Ніхто з літніх жителів не пригадує, коли він був посаджений. Дерево вже досягло третього поверху. Своїми гілками воно стосується балконів, вікон.

З вікна можна протягнути руку і доторкнутися до гілочки. У сонячні дні в кімнати заглядають примхливі тіні гілочок абрикоса, і я люблю їх розглядати. Іноді бачу на стіні кімнати

відображення птиці, яка сідає на одну з гілок. Навесні дерево вкривається запашними білими квітами. Не можна відвести очей від такого справжнього дива. Дерево так рясно квітує, що поглядом ні проникнути до крони. Горобці, правда, примудряються пробратися в цю блідо снігову намет, їх захоплене цвірінькання чує кожен мешканець будинку і заздрить, що пташка безперешкодно може борсатися в білих ароматних кольорах.

Навіть крізь зачинені шибки в кімнати проникає аромат абрикосу, який так дивно цвіте. А горобці не бояться навіть бджіл, які відчувають себе справжніми господинями серед цих квітів.

Поступово

квіточки абрикоса тьмяніють, ніби хтось день по дню таємно від жителів змиває з дерева фарбу. А потім дерево вкривається зеленню листя, серед якої, якщо придивитися уважніше, можна побачити маленькі зелені плоди. І вже у розпал літа помаранчеві, з червонуватими бочками плоди приваблюють до себе погляди дітлахів. Плоди глухо опадають на землю. Дорослі забороняють дітям піднімати з землі абрикоси – мовляв, міські плоди шкідливі для здоров’я. Тим не менш, хлопці не слухають заборони батьків, ретельно збирають урожай. Мені ж здається, що абрикоса сумує, оскільки жителі міста нехтують її плодами. Настає осінь, і знову яскравий абрикосовий світло заливає кімнати. Але це вже світло жовтого листя. Воно густо застелила землю під деревом. Яскравий жовтий світло ллється вже знизу. Крона абрикоса тьмяніє, ніби хтось невидимий один по одному вимикає святкові ліхтарики.

Разом з тим взимку абрикоса знову радує всіх білизною. Вона густо покрита снігом. Я люблю свій двір, цей палісадник з абрикосом. Тут мені затишно, приємно.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Абрикос під війнами (лірична замальовка з описом)