Життя й доля Мольєра більше трьохсот років викликають інтерес, тому що це було життя людини талановитої, яка зробила крок далеко за межі свого часу. Яким далеким здається нині 1622 рік, коли в сім’ї особистого оббивальника короля народився Жан-Батіст Поклеп, якого потім увесь світ знатиме під літературним іменем Мольєра. Чи любили батьки Жолде? Мабуть що так, бо віддали навчатися до привілейованого навчального закладу – Кермонського колежу. Там він оволодів латиною, бо учні на перервах мали говорити лише латиною, пізнав античну класику.
Біографи стверджують, що знання майбутнього драматурга виходили за межі програми, бо він був знайомий із тогочасною матеріалістичною філософією, яку церква тоді суворо переслідувала. Здавалося б, нічого не віщувало батькам про негаразди. Адже син сумлінно вивчився, отримав диплом юриста. Батьки ж хотіли йому добра, щоб усе було не гірше, як в усіх. Та майбутнього драматурга вже вела доля. Це доля митця, людини вільної, талановитої, мислячої. Він не міг піти проти долі, бо, може, для того він і народився. Може, батькам було б легше змиритися з тим, що Жан-Батіст став актором, якби в нього все одразу виходило б легко.
Та ні. Ось молодий актор відкриває театр, відмовившись від звання “особистого оббивальника короля”, яке мало перейти йому за правом спадкування від батька. Він бере тоді вперше ім’я Мольєра. Однак терпить невдачу, і театр починає довгі мандри містами і багатими маєтками Франції. І так тринадцять років. Либонь, для батьків це видавалося трагедією, бо важко змиритися з крахом сподівань. Але така вже доля людини, що зробила вільний вибір і здатна за нього відповідати. Мольєр був саме таким. У цей час він починає писати п’єси і ставити їх. Він навчався у самого життя й був добрим учнем. Тому й закономірним був його успіх, коли 1658 року трупа Мольєра прибула до Парижа й одержала право залишатися в столиці. Хай попереду ще було багато праці, випробувань, боротьби із заздрісниками, але це був шанс на успіх, і Мольєр ним скористався. Багатогранна й різноманітна творчість Мольєра, минули століття, а його твори крокують сценами світу, вражаючи красою і правдою. Життя земної людини і доля митця поєдналися у кожному рядку його великих творів, які читаємо й нині.