Висміювання безпідставних претензій на аристократизм у комедії Мольєра “Міщанин-шляхтич”

Висміювання безпідставних претензій на аристократизм у комедії Мольєра “Міщанин-шляхтич”

І. Мої почуття під час читання п’єси та перегляду комедії Мольєра (задоволення від смішного тексту, чудової гри акторів, цікавого сюжету; комедія актуальна, бо й зараз живуть такі ж дурнуваті й пихаті люди, як пан Журден).
ІІ. Головний герой комедії Мольєра “Міщанин-шляхтич”.
1. Марнославні бажання буржуа Журдена стати шляхтичем (захотів на старості здобути й титул, і звання, навчитися аристократичних манер; він “хоче вибитися

з нікчемності”).
2. Пародійне зображення намагань Журдена робити все, “як у знатних панів” (завів цілий штат учителів, які сміються з нього; придбав собі “вірного друга” графа Доранта; замовив дорогий одяг, в якому мав смішний вигляд; хибне розуміння культури, що призводить до втрати людської гідності).
3. Позитивні риси Журдена (всьому вчиться; від природи тямущий, довірливий; знає ціну копійці, розуміється на людях; має ясність думки, оптимізм, кмітливість, але пиха й марнославство позбавляють здорового глузду).
4. Втрата Журденом особистості (схиляється перед удаваними кумирами; губить
свою людську гідність; висловлює презирство до людей свого стану; відвертається від рідні; відмовляє нареченому дочки, бо той не шляхтич; придумує собі “даму серця”; переконаний у тому, що людське почуття можна купити).
ІІІ. Чого навчає нас комедія Мольєра? (насамперед, людської гідності, порядності; не втрачати свого обличчя, не створювати собі вдаваних кумирів; прагнути гідних цілей і шукати справжніх друзів).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Висміювання безпідставних претензій на аристократизм у комедії Мольєра “Міщанин-шляхтич”