ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВОГО ЗНАЧЕННЯ БУКВИ Фф. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТІВ “ЖИРАФИ” І “ЖАРТ”

Мета: закріпити знання учнів про букву Фф та її звукове значення; формувати вміння читати окремі слова і тексти з буквою Фф; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати любов до тварин.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Мовленнєва розминка

Робота над скоромовкою

Флокси, флокси на фланелі –

Фартушок зацвів у Нелі.

2. Гра “хто добре чує звук?”

Фламінго грають у футбол,

Іде фінальний матч.

Ось-ось заб’ють останній гол –

Летить в ворота

м’яч.

Фурчить, блищить на різні фарби

Фонтан веселий у садку.

В нім водить флот легкий та гарний

Федорка в білім фартушку.

Н. Забіла

3. Гра “Продовж ряд”

Фламінго, футбол, Фома, фея, фа, фара, фікус, фонтан, фабрика… Нафта, кофе, телефон, кофта…

Граф, телеграф, штраф, фотограф…

4. Позмагаймося!

– Назвіть чоловічі імена на Ф. (Федір, Федот, Феофан, Фома, Филимон)

– Назвіть жіночі імена на Ф. (Фаїна, Федора, Флора, Феодосія, Феона)

5. Гра “Букви розгубилися”

БОЛФУТ, ТОФО, КАРФ.

6. Гра “Третій зайвий”.

Фазан, фарфор, фламінго.

Фермер, флокса,

фіалка.

7. Робота над мовною загадкою

Вона – чарівниця, живе у казках,

Творити дива – головний її фах.

Та “ф” на “ал” якщо замінити,

Приємно в тіні в літній день відпочити. (Фея – алея)

8. Письмо друкованої букви Фф (по піврядка – малої і великої)

9. Письмо складів фа, фо, фу, фе, фи, фі, послідовно викладених на дошці з розрізної азбуки

10. Читання вірша І. Макоти і тексту “Телефон”

III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 134-145)

1. Опрацювання тексту “Жирафи”

1) Читання оповідання вчителем.

– Які тварини жирафи?

2) Читання оповідання учнями “ланцюжком”.

3) Вибіркове читання.

– Прочитайте ті рядки в творі, де доводиться, що жирафи – найвищі тварини у світі.

– Як спить жирафа?

– Як ви вважаєте, чому жирафа може дістати смачний листочок з будь-якого високого дерева?

– Де живуть жирафи?

4) Гра “Читає Незнайко”.

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. учні відшукують речення і читають його без “помилки”.

Жирафи – найнижчі (найвищі) тварини у світі. Між їхніми задніми (передніми) ногами вільно може стати навіть доросла людина.

Спить жирафа лежачи (стоячи). Іноді кладе голову між листям (гілками), щоб не впасти.

У жирафи дуже коротка (довга) шия і язик. Тому вона може дістати смачний листочок з будь-якого низького (високого) дерева.

2. Складання розповіді про жирафу за фотографією Букваря

3. Опрацювання тексту “жарт”

1) Читання оповідання вчителем (учні слухають).

– Де відбувалася подія?

– Прочитайте оповідання самостійно і приготуйтеся відповісти, що в ньому жартівливого.

2) Робота над виразністю читання і відпрацювання інтонації під час читання питальних та окличних речень у діалозі (читання діалогу за особами).

4. Складання розповіді “У зоопарку” за ілюстрацією Букваря

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чим займалися на уроці?

– Що нового дізналися?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВОГО ЗНАЧЕННЯ БУКВИ Фф. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТІВ “ЖИРАФИ” І “ЖАРТ”