ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВИ Єє. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ. ЗАГАДКИ. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ “КИЇВСЬКЕ МЕТРО”
Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Єє; формувати навички інтонаційного читання; вчити виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати інтерес до професій.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва розминка
1) Розучування скоромовки.
Гріє, гріє, припікає,
Всіх у воду заганяє.
2) Робота над чистомовкою.
Сі-сі-сі – будьте впевнені усі,
Уть-уть-уть – зимові місяці пройдуть,
Не-не-не – засяє сонечко ясне,
Іх-іх-іх – обігріє
2. Гра “хто добре чує звуки?”
Є єноти
В зоопарку,
Є єхидна,
Заєць є.
У вольєрі
Дуже жарко –
Наш єнотик
Воду п’є.
3. Позмагаймося!
– Назвіть чоловічі імена на Є. (Євген, Єгор, Єфим, Євдоким)
– Назвіть жіночі імена на Є. (Єва, Євдокія, Євгенія, Єлизавета)
4. Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок
– Є сестричка в їжака:
І колюча, і прудка.
Як тварину Називають,
Хто з вас, діти, відгадає? (Єхидна)
– Хижий звір живе в ліску
В темно-жовтім кожушку.
На деревах його хата.
Хто з вас зможе відгадати? (Єнот)
–
Полюванням всім керує. (Єгер)
5. Що роблять люди таких професій?
Маляр – … (малює);
Танцюрист – … (танцює);
Співак – … (співає);
Музикант – … (грає).
6. Читання оповідання за В. Сухомлинським “Барвисте коромисло”
Фізкультхвилинка
III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 126-127)
1. Робота над загадками
1) Читання загадки А. Костецького.
– Як назвав метро письменник? (Чарівні сходи)
2) Читання загадки Б. Вовка.
– Як назвав метро письменник? (Незвичайна залізниця)
2. Складання речень за фотографіями
3. Опрацювання тексту “Київське метро”
1) Читання тексту вчителем.
– Про що розповідається у тексті?
– Повторіть, як наголошені слова поїзди, поїздам.
2) Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання тексту учнями.
– Які поїзди у метро?
– Прочитайте назви видів транспорту.
3) Читання тексту учнями “ланцюжком”.
– Чому поїзди у метро мчать дуже швидко?
4) Гра “Читає Незнайко”.
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. учні відшукують речення і читають його без помилки.
Мчать під Києвом у тунелях зелені (блакитні) поїзди. Немає ніякого іншого транспорту, крім автобусів (метро). Мчать машини (поїзди) – шлях вільний.
5) Гра “Розвідники”.
– Хто більше знайде слів з буквою є?
– Що зображено на фотографіях?
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що нового дізналися на уроці?
– Що розповісте вдома батькам?