Загальне й відмітне в поглядах Андрія Болконского й Пьера Безухова
Чернишевський указував, що особливістю реалізму Толстого є зображення їм внутрішнього психологічного процесу человеческой життя, “діалектика душі” чолостоліття. Товстої велика увага приділяє внутрішньому життю героїв. Його герої катуються відповісти на вічно існуючі вопроси: “Що таке добро й зло? Навіщо я живу й хто я такий? У чому сенс життя людини? ” Треба пережити більшу щиросердечну драму, перепробувати себе на самих різних поприщах, помилятися, падати й знову відроджуватися, щоб зрештою прийти до гармонії життя.
Товстої
Князь Андрій Болконский – свій, рівний, якщо не по поглядах, то по походженню. А Безухова привітають лише нахилом голови, адже він незаконнонароджений.
Відрізняються вони й по зовнішньому вигляді Князь Андрій – світська людина. Він одягнений по останній моді, у нього великолепное французька вимова, тиха медленна хода й всесвітня нудьга в очах. Пьер же товстий, величезний і незграбний, він дуже мало походить на світського чепуруна. Андрій старше Пьера, але їм подобається суспільство один одного.
Князь Андрій з’являється перед нами цілком зрілою людиною, чого не скажешь про Пьера Безухова Становлення цего героя відбувається всі сім років романного життя. При зустрічі князь Андрій говорить Пьеру про незадоволеність тим життям, що він веде. “Це життя, що я веду тут, це життя не по мені”, – говорить князь Андрій. Спробуємо простежити, про що говорили князь Андрій і Пьер Безухов після того, як покинули салон Спочатку начебто йде розмова про побутові проблеми, справи, кар’єр і одруженні Пьера.
Але Толстой уже тут розкриває внутрішній мир Андрія, говорячи, що “князь Андрій не цікавився, видимо, цими відверненими розмовами про вічний світ”. Виходить, його цікавить другое. Що ж? Мовлення заходить про війну, і князь Андрій висловлює свої погляди Андрій жадає слави, вірить у Наполеона й хоче наслідувати йому.
Пьер у цей час теж восхищается Наполеоном, помилково бачачи в ньому вождя революційної Франції. Після зустрічі в Шерер дороги Андрія й Пьера ненадовго розходяться. Князь Андрій поступает на службу в штаб головнокомандуючого Він мріє здійснити подвиг, щоб його замітили.
В Аустерлицком бої, ведучи солдатів у бій, він був замічений, навіть тим же Наполеоном, яким він раніше так захоплювався. Але тепер це вже не головне для Андрія. Поранений, він бачить блакитне високе небо й починає розуміти, що щастя в ньому самому.
Він думає про рідний, які залишилися будинку Разочаровавшись у військовій кар’єрі, так і не знайшовши на війні сенсу життя, Болконский повертаєся додому. Що ж робить у цей час Пьер? У нього життя проходить у забавах і гульбах у компании Курагина. Умирає старий граф Безухов, батько Пьера, і робить незаконнонародженого сина своїм єдиним спадкоємцем. Пьер одержує багатство й титул Його замечают у світлі, тепер він бажаний гість всіх салонов і будинків.
Він жениться на найкрасивішій жінці – елен Курагиной, що при всій її красі виявляється дурної й порожній особій. Тепер уже Пьер починає замислюватися над сенсом життя, шукати відповіді на вічні питання. Він проводить ряд перетворень, щоб полегшити життя своїм кріпаком, але залишається незрозумілим селянами, багато хто з них уважають його попросту дурнем.
Щоб зрозуміти народ і бути зрозумілим їм, Пьеру ще треба буде пожити серед цього народу, пройти разом з ним через весь жах війни. Князь Андрій, повернувшись із війни, підлогисподівається ще один удар – умирає дружина, залишивши йому маленького сина. Вражений цією трагедією, Андрій заживо ховає себе вдеревне. Він тепер пробує, як і Пьер, заняться поліпшенням життя селян.
Пьер приїжджає в Богучарово й застає Андрія зовсім подавленим. Між ними происходит ще одна важлива розмова. Андрій висправ Аустерлиц, бачив безглуздість, жестокость убивства. Він спустошений, всі його мрії й надії звалилися. У Пьера, наоборот, щиросердечний підйом: він захоплюється масонством і вважає, що пізнав істину.
Пьер попочатку не розуміє причину нещастя Андрея Мовлення заходить про вбивство, чи можна вбивати взагалі? Князь Андрій після війни вважає, що є люди, яких можна убивать, тому що вони самі вбивають. Пьер наляканий цими словами й радить жити по Божих заповідях: надходь стосовно іншим так, як хочеш, щоб люди ставилися до тібе. Андрій уважає, що в житті треба стремиться на щастя, а щастя – це відсутність каяттів совісті й хвороб Щоб відволікти друга, Пьер розповідає йому про масонстве. Князь Андрій вслухується в слова Пьера, але бачить далі масонської философии.
Слова Пьера відкривають для нього новий шлях. Андрій дивиться нагору, бачить таке ж високе й вічне небо, як те, у яке він дивився при Аустерлице, і от отут-те на нього й сходить одкровення Уже в другий раз у житті. Здається, що він заново осягає таємниці світобудови. “Побачення з Пьером било для князя Андрія епохою, з якої началась у зовнішності, і та ж сама, але у внутреннем світі його нове життя”.
У Втішному Андрій знайомиться з Наташей, весь вигляд якої його заворожує. У ній стільки енергії, радості життя, що йому невільно хочеться й самому випробувати щось подобное. Тепер уже князь Андрій уважає, що життя в 31 рік не закінчується, а тільки починається.
Болконский їде в Петербург. Там він зустрічається з новими людьми, бере участь у роботі урядових домісій. Князь Андрій прагне принести користь батьківщині, але вся його робота оказивается дозвільної. Андрій вертається до Наташе, але та захопилася Анатолем Курагиним і дала себе вмовити на втечу її з будинку.
Гордий князь Андрій не може простити їй цей учинок Коли французькі війська вторгаються в Росію, він знову йде на війну. Іде воювати й Пьер. Продавши свій маєток, він направляє гроші на формування пілка.
Йому теж довелося пройти через війну, як і Андрію Пьер живе серед солдатів, спить із ними пліч-о-пліч, також, як і вони, голодує. Там він знайомиться із Платоном Каратаевим, що стає для нього сьогоденням учителем. Пьер багато чого виніс і багато чого зрозумів.
Йому призначено було ще раз побачитися із князем Андрієм? але ця зустріч стала послідїй. Розмова між ними йшов овойне. Обоє розуміли, що ожидающее росіяни війська бій – вирішальне, у якому вони должни перемогти за всяку ціну. Пьер зі страхом дивиться на несхожого на самого себе, озлобленного, раз у раз зривисті на лемент князя Андрія, що пропонує не брати полонених.
Але в Бородіно саме князь Андрозвівайся не робить жодного пострілу, а Пьер допомагає солдатам на батареї Раєвського. Важко поранений, князь Андрій сподівається знайти щиросердечний спокій через збагнення свого внутрішнього миру. І знову в цьому йому допомагає Наташа. Уже не та, колишня, а другаю, але тепер вона нескінченно дорога йому. Князь Андрій умирає, але перед смертю він знаходить ту вищу істину, що шукав все життя Його продовжувачем, як у физическом, так і в духовному змісті, стане його син Николенька.
Пьеру ще стояло зазнати земне щастя. Після того як умерла елен, він счастливо женився на Наташе. На прикладі їхнього шлюбу Толстой показав модель сім’ї, до которій треба прагнути. Протягом усього того часу, которої відпущено їм у романі, герої шукають ответи на важливі життєві питання, намагаються зрозуміти сенс людського існування на землі. Болконский уважає, що жити треба для себе.
Щастя для Пьера полягає в тім, щоб приносити користь іншим Пьер уважає несправедливістю, що є зло для іншої людини. Кожний герой знайшов своє щастя й своє розуміння життя. Закінчити я б хотіла словами Толстого: “Жива людина той, котрий іде вперед, туди, де освітлене… поперед його рухающимся ліхтарем, і якої ніколи не доходит до освітленого місця, а освітлене місце йде поперед нього.
І це життя. І другой ні”. Людина повинен постійно шукати себе, своє місце вжизни. И поки він це шукає, буде жити
Схожі твори:
- Шлях Пьера Безухова на щастя Шлях Пьера Безухова на щастя. Щоб жити чесно, треба рватися, плутатися, битися, помилятися, починати й кидати, і знову починати й знову кидати, і вічно боротися й втрачати. А спокій-щиросердечна підлість. Л. Н. Толстой Життя великого письменника Л. Н. Толстого складалося з моральних шукань Все життя він повторював ту саму молитву:”Господи!...
- Образ Пьера Безухова (по романі Л. Толстого “Війна й мир”) Образ Пьера Безухова, як і всіх позитивних героїв Толстого, дається в розвитку. Товстої показує, як протягом 15 років під впливом умов російського суспільно-політичного життя й дворянського побуту формується світогляд майбутнього декабриста, складається його характер. Незмінної залишається тільки доброта Пьера, його щирість, почуття правди, стремление перешикувати на розумних початках життя російського...
- Образ Пьера Безухова в романі Л. Н. Толстого “Війна й мир” Судячи з непрямих авторських натяків, Пьеру в мо-мент появи в Петербурзі близько 21 року. Він рассе-ян, товстий і незграбний. На початку роману він ще гуляла й безобразник. Його життя – типове життя “золотої молоді” – хаотична й нерозумна. Уперше Толстой показує нам Пьера в салоні Ганни Павлівни Шерер як явний...
- Основний філософський конфлікт князя Андрія й Пьера Основний філософський конфлікт виникає між двома головними героями роману – князем Андрієм і Пьером. Виразити цей конфлікт неможливо, використовуючи лише їхнє внутрішнє мовлення. Необхідно дійсне зіткнення думок, і в книгу вводиться діалог – розмова двох героїв. Із самого початку проводиться паралель: князь Андрій – Пьер. У них різні погляди на...
- Шлях шукань Пьера Безухова (по романі “Війна й мир”) Вищі духовні моральні цінності, усвідомлення яких веде героїв до гармонії з миром, – от що затверджує російська класична Література XIX століття. У романі “Війна й мир” Л. Н. Толстой на прикладі Пьера Безухова показує людину, що шукає істину й робить це не розумом, а серцем. На мій погляд, письменник не...
- ДОРОГА ЧЕСТІ АНДРІЯ БОЛКОНСКОГО ДОРОГА ЧЕСТІ АНДРІЯ БОЛКОНСКОГО В добутку ” Війна й мир”, романі історичному, Лев Миколайович Толстой простежує, яким образом, при яких життєвих обставинах пробудилися в людині із дворянського, аристократичної, середовища в епоху воєн тисяча вісімсот п’ятого – тисяча вісімсот дванадцятого років та совість і те високе розуміння честі й боргу, які...
- Образ Андрія Болконского (по романі “Війна й мир”) Хоча у романі “Війна й мир” величезне місце занітомить викриття дворянства, але разом з тим у ньому наішли яскраве відбиття й кращі його представники. До їхнього числа ставляться Андрій Болконский і Пьер Безухов. Їхнє життя – це шлях шукань діяльності, що була б корисна батьківщині. Як звичайно, Толстой у своїх...
- Історія життя Андрія Болконского в романі Л. Н. Толстого “Війна й мир” Лев Миколайович Толстой створював роман “Війна й мир” з 1863 по 1869 рік. Спочатку він замишлявся як роман про повернення декабриста з посилання В 1856 року, і головним героєм повинен був бути Петро Іванович Лобадов. В образі Лобадова Толстой хотів показати трагедію героя декабристського повстання, чия епоха залишилася в минулому...
- Життєві пошуки Андрія Болконського та П’єра Безухова Життєвий шлях головних героїв “Війни і миру” князя Андрія Болконського та графа П’є’ра Безухова – це болісний пошук разом із Росією виходу з особистого та суспільного розладу до “миру”, до розумного й гармонійного життя людей. Андрія, і П’єра не задовольняють дрібні, егоїстичні інтереси “вищого світу”, пустомельство у світських салонах. Душа...
- Духовні шукання Андрія Болконского в романі Л. Н. Толстого “Війна й мир” 1. Задум роману “Війна й мир”. 2. Духовні ідеали молодого Болконского і їхній крах. 3. Пробудження героя до нового життя й даремність його мріянь. 4. Підсумок духовних пошуків князя Андрія. В 1856 році Л. Н. Толстой починає роботу над романом “Війна й мир” про колишнього декабриста, що вертається із сім’єю...
- Простежте духовні пошуки сенсу буття, втілені в образах Андрія Болконського та П’єра Безухова (за романом Л. Толстого “Злочин і кара”) Простежте духовні пошуки сенсу буття, втілені в образах Андрія Болконського та П’єра Безухова (за романом Л. Толстого “Злочин і кара”). Життєвий шлях головних героїв “Війни і миру” князя Андрія Болконського та графа П’є’ра Безухова – це болісний пошук разом із Росією виходу з особистого та суспільного розладу до “миру”, до...
- Порівняльна характеристика Андрія Болконського і П’єра Безухова Чому П’єр Безухов і Андрій Болконський ставляться до числа улюблених героїв Лева Толстого? Адже натури цих персонажів зовсім різні. Уже в салоні А. Шерер Андрій нагадує нудьгуючого Онєгіна, якому світські вітальні набридли. Якщо П’єр по наївності благоговіє перед салонними гостями, то Болконський, маючи великий життєвий досвід, нехтує особами, що зібралися....
- “Жити для інших…” Духовні шукання Андрія Болконського і П’єра Безухова – Скарбниця філолога РОМАН-ЕПОПЕЯ “ВІЙНА І МИР” Лев Толстой 1828 – 1910 Скарбниця філолога РОМАН-ЕПОПЕЯ “ВІЙНА І МИР” “Жити для інших…” Духовні шукання Андрія Болконського і П’єра Безухова Головні герої роману Андрій Болконський і П’єр Безухов долають шлях пошуків і сумнівів. Князь Андрій переживає смугу розчарувань, гірких хибних думок, перш ніж осягає безперечну істину – жити треба...
- Переказ другого розділу роману “Війна й мир”: Сцена пояснення Пьера з Элен Ситуація розв’язалася в день іменин Элен, коли в будинок до Курагиним були запрошені рідні й друзі: “Всім цим рідним і друзям дано було почувати, що в цей день повинна зважитися доля, іменинниці”. Товстої описує оздоблення їдальні, у якій вечеряють гості, розмови, що ведуться за столом, анекдот, розказаний князем Василем, щоб...
- У чому сенс духовних пошуків Андрія Волконського і П’єра Безухова Щоб жити чесно, треба рватися, плутатися, битися, помилятися, починати й кидати, знову починати, й знову кидати, й вічно боротися й втрачати. А спокій – душевна підлота. Л. М. Толстой У кожного письменника власний погляд на свій час, свій вибір героїв. Це визначається особистістю автора, його світоглядом, його розумінням призначення людини...
- Аналіз образа Болконского в епізоді бою при Аустерлице Роман – епопея “Війна й мир” – добуток загальнонаціонального історичного масштабу, що розвертає перед нами найширшу панораму життя російського суспільства першої третини XIX століття. Жанр роману – епопеї описує життя націй на переломному етапі історичного розвитку через окремих, кращих його представників. Одним з таких героїв є Андрій Болконский. У житті...
- Загальне й частка в житті людини Тема “загального життя” – центральна в романі. Товстої вірив, що кожна людина рано або пізно почне прагнути до щирої гармонії, зникнуть “трутні”, кар’єристи, пристосованці, а залишаться “бджоли”. Кожний своє особисте життя розумно погодить із законами “ройової” життя. Теперішня людина для Толстого – той, хто не протиставляє себе людям, а живе...
- Шлях шукань Андрія Болконського Шкільний твір за романом Л. М. Толстого “Війна і мир”. У романі “Війна і мир” є ряд персонажів, завдяки яким читач краще розуміє риси, властиві російському національному характеру, усвідомлює справжнє значення Вітчизняної війни 1812 року, бачить долю російського народу, взаємовідносини різних верств суспільства між собою, а також ту роль, яку...
- “Від Аустерліца до Бородіно” (шлях Андрія Болконського) У кожного з героїв Толстого свій шлях пошуків, дуже часто важкий, складний, сповнений труднощів. Це стосується і Андрія Болконського… Я задумалась над тим, чому він показаний бездіяльним під час бою при Бородіно? Під час Аустерліцької битви він вчиняє подвиг: один, із прапором в руках, біжить попереду, сподіваючись своїм вчинком надихнути...
- Духовні пошуки смислу життя Андрія Волконського Кожний з нас рано чи пізно задає собі питання: навіщо я живу? Яке моє призначення? Іноді цілого життя не вистачає, щоб знайти відповідь. Багато великих письменників шукали відповіді на ці складні питання у своїх творах. І Лев Миколайович Толстой – не виняток. Сьогодні ми спробуємо простежити шлях життєвих пошуків Андрія...