Ясен Разцвєтніков “Загадки”
ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи
ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА
Урок 25
Тема. Ясен Разцвєтніков “Загадки”
Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого болгарського поета Ясена Разцвєтнікова; розвивати навички виразного читання, вміння висловлювати свою думку й аргументувати її; виховувати любов до прекрасного.
Обладнання: портрет Я. Разцвєтнікова; малюнки; підручники; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
I. Емоційне налаштування на урок
Давайте усмішки всім дарувати:
І друзям, і гостям, і мамі, і татові.
Хай радість злітає
І добрі слова у всіх нас на устах.
– Доброго дня! Я дарую всім усмішку, гарний настрій, тепле слово.
II. Мовна розминка
1. Розминка для очей
Подивіться:
– вгору-вниз;
– зі сторони в сторону;
– роздивіться веселку;
– покліпайте.
– Зробіть “китайські” оченята; посміхніться одне одному.
2. Розчитування
1) Вправа на дихання.
– Вдихаємо повітря, на видих вимовляємо голосні звуки [а], [о], [У], [е], [и], [і].
2) Робота над скоромовкою. (Робота в зошиті)
В горішнику горішина,
Горішками обвішана.
Оришка і Тимішко
Обтрушують горішки.
–
– швидше, по рядку;
– ще швидше;
– на одному подиху.
3) Читання на прискорення.
III. Повідомлення теми уроку
– Сьогодні ми ознайомимося із загадками Я. Разцвєтнікова, приділимо увагу вдосконаленню навичок виразного читання.
1. Розповідь учителя про творчість Я. Разцвєтнікова
2. Виразне читання загадок і їх відгадування. Робота в зошиті
3. Виразне читання учнями “дзвіночком”, аналіз прочитаного
– Які загадки викликали труднощі під час відгадування? Чому?
– Як автор підказує дітям відгадки?
– Відшукайте в кожній загадці авторські підказки.
IV. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Конкурс загадок. Робота в зошиті
– Діти, давайте спробуємо створити свої загадки за зразком прочитаних.
2. Словесне малювання. Робота в зошиті
– Намалюйте картини-відгадки до загадок.
– Чого вчать ці загадки?
VI. Підсумок уроку
– Із творчістю якого поета ми ознайомилися?
– Чи сподобалися вам загадки?