Як я розумію вираження Культура спілкування

Спілкування – справа дуже тонке, необхідне, незамінне. А із чого воно складається? Складові спілкування можна перелічити по пальцях однієї руки: слово, інтонація, погляд, жест. І як багато в кожної складового спілкування відтінків! Ви звертали увагу, зі скількома нюансами можна вимовити просте слово “здрастуйте “. В одному випадку воно звучить тепло, ласкаво, в іншому – офіційно, у третьому – холодно, у четвертому – іронічно, у п’ятому – питально.

Сприйняття слова залежить від інтонації. Не секрет, що в зарозумілому, самовпевненому

тоні можна почути завищену оцінку мовцям власної особистості. У просительном же – непевність у собі. Те ж саме можна сказати про погляд і жест – вони не менш виразні й емоційні. І всі вони подвластни людині. Від того, як ними користуєшся, залежить культура відносин і манера поводження людини. Не можна забувати, що кожна людина щодня спілкується з багатьма людьми. Число контактів в однієї людини за рік обчислюється мільйонами! Потрібно враховувати, що говорити з однолітком треба зовсім не так, як з дорослим, із близькою людиною – інакше, чим з малознайомим. Так само поводяться й у різних ситуаціях:
у звичних, щоденних – поводження одне, у несподіваних – інше, у тривожних – зовсім не таке, як врадостних.

Мети спілкування У людей, як і способи спілкування, різні. Але в них повинна бути одна загальна риса – не можна нікому додавати небажаних негативних емоцій своїм поводженням. Допомагає нам у цьому вміння поводитися. Воно запобігає непорозумінням між людьми й робить спілкування більше приємним. Що б ви не робили, завжди необхідно пам’ятати, що ви живете на світі не одні, вас оточують інші люди. І потрібно поводитися так, щоб їм було легко й приємно жити й спілкуватися свами.

Звідки беруться такі якості? У деяких вони – від природи, але частіше правильне виховання прищеплюють батьки в сім’ї. Правила поведінки складаються в нас поступово й постійно: спочатку – під керівництвом дорослих, потім – самостійно: у спостереженнях за людьми, їхніми взаєминами. І починати треба зі свого відношення до слова. Перевірено: людина, здатний допустити безтактність, здатний і на безтактні, некрасиві вчинки. Вихована людина проявляє повагу до інших людей у всьому. Тому необхідно виховувати в собі звичку постійно пам’ятати про навколишнім: не проштовхуватися в юрбі за допомогою ліктів; прикривати рот рукою, коли ви хворі або застуджені; не забувати говорити чарівні слова; ніколи не жартувати над фізичними недоліками навколишніх і завжди допомагати тим, хто слабкіше вас

Нехай ці правила, на перший погляд, не так вуж значні, але з таких дріб’язків і складається поступово характер людини. І коли-небудь цей характер виявиться у великій, серйозній справі


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Як я розумію вираження Культура спілкування