Я ЧЕСТЬ ВІДДАМ ТИТАНУ ПРОМЕТЕЮ… – Міф про Прометея. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей
Уроки зарубіжної літератури 6 клас
Урок 9
Я ЧЕСТЬ ВІДДАМ ТИТАНУ ПРОМЕТЕЮ…
Тема: Міф про Прометея. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей.
Тверду душу не похитнуть загрози.
Буаст
Велику душу, як велике багаття, здалеку видно.
П. Павленко
Великі душі переносять страждання мовчки.
Фердінанд Каннінг Скотт Шиллер
Краще мати в грудях шматочок людського серця замість холодного каменя.
В. Г. Короленко
Від того, що судилося, нікуди не втечеш і ніде не сховаєшся.
Арабська народна казка
Мета:
Обладнання та матеріали: ілюстрації до міфу, виставка книг.
Тип уроку: вивчення художнього твору.
Хід уроку
1. Перевірка домашнього завдання. Усний диктант.
Завдання. Визначте імена або функції богів. Там, де необхідно, доповніть таблицю.
Гора Олімп вважалася оселею дванадцяти верховних богів на чолі з… (Зевсом ). Гера – дружина
2. Слово вчителя.
Боги в уявленні греків виглядали як люди, мали людські бажання, думки, почуття, навіть людські вади і недоліки. Вони суворо карали тих, хто намагався наблизитися до них за красою, розумом і могутністю. Особливе місце займає міф про титана Прометея – захисника людей від свавілля богів. Прометей (грецькою мовою Prometheus, що в перекладі означає “провидець”, “віщун”) викрав з Олімпу вогонь і передав його людям, за що Зевс наказав прикувати його до скелі і прирік на вічні муки.
3. Оголошення теми уроку.
4. Читання міфу “ланцюжком” (с. 22-25 підручника).
5.
6. Робота з підручником: відповідь на запитання 1-5 (с. 23).
7. Робота з епіграфами.
– Як ви розумієте висловлювання Буаста, Павленка, Фердінан да Каннінга Скотта Шиллера? Яка думка об’єднує митці в?
– Які якості душі підкреслено у цих висловлюваннях?
– Розкрийте смисл вислову Короленка.
– На чому акцентується увага в останньому висловлюванні?
– Яким чином можна співвіднести епіграфи з образом Прометея?
8. Підведення підсумків уроку.
9. Домашнє завдання.
1. Дочитати міф про Прометея до кінця (до с. 28).
2. Відповісти на запитання 1-3 підручника (с. 28).
3. За бажанням – намалювати ілюстрацію до епізоду, що запам’ятався.