“Я схиляюся перед подвигом Прометея”

Прометей є титаном у давньогрецькій міфології, який вкрав для людей вогонь з Олімпу і навчив їх усіляким мистецтвам і ремеслам, які є уособленням людського розуму і цивілізації. Цим герой вчиняє справжній подвиг – відважний, героїчний вчинок, здійснений за своєю власною волею. За цей самовідданий вчинок Прометей вступає в конфлікт із Зевсом і його прислужниками – Гермесом, Гефестом,

Силою, Владою і старим Океаном, що втілюють вади людських відносин. Гермес, один з друзів Прометея, приковує його до скелі за наказом Зевса всупереч своїй

волі, побоявшись гніву Зевса. Зевс же постає справжнім тираном, жорстоким і підступним, який зневажає людей, “вік яких як день”, злісним і мстивим правителем, бо він піддає свого ворога Прометея витонченим тортурам.

Чому ж Зевс прирікає Прометея, що вчинив героїчний вчинок в ім’я всього людства, на постійні муки: щодня прилітав до нього орел і роздзьобував його печінку, яка за ніч знову відростала? Зевс знав, що Прометей володів даром передбачення, Зевс знав, що вік його недовгий, він боявся, що Прометей скине його і стане правити Олімпом, адже Прометей був таким же титаном, як і він. І щоб уникнути

дій з боку Прометея, він розпоряджається прикувати його до скелі.

Прометей не був позбавлений??людських якостей і почуттів: він був відважний, добрий, розумний, милосердний, вольовий, сміливий, виявляв завзятість і протест законам Зевса, був навіть десь марнославним, був особистістю, що стоїть за справедливість і не позбавленим трагізму героєм. Пішовши на обдарування вогнем людей, він жертвує собою в ім’я процвітання і щастя цивілізації. Але навіщо ж він жертвує собою? Він жертвує собою через почуття справедливості, співчуття і милосердя до принижених і ображених безмежним, владним свавіллям Зевсу, який турбувався лише про власне благополуччя.

Прометей був розчарований зневагою Зевса до людей. Він навчив їх виготовляти болезаспокійливі суміші, щоб припинити будь-яку недугу, ввів різноманітні ворожіння і навчив людей розпізнавати, які збудуться сни і які – ні, навчив математики, писемності, приручив тварин, щоб позбавити людей від самої виснажливої??роботи, навчив кораблебудуванню, а також надав їм вміння визначати хід часу і розпізнавати пори року.

На мій погляд, Прометей – це справжній герой, який пожертвував собою заради полегшення життя людей. Адже перші люди жили в холодних печерах, не їли нічого смачного, бо ще не знали справжнього мисливства и не мали вогню. У Прометея було благородне і добре серце. Він навчив людей полювати, приручати тварин і будувати домівки, передав їм все те, що знав сам. Завдяки йому люди навчилися знаходити шлях по зорях, добувати з землі корисні копалини, мідь, срібло та золото. Прометей не побоявся викрасти із оселі батька вогонь для людей. Він у порожній очеретині приніс людям лише іскру, але саме після цього на землі скрізь засяяли веселі вогнища.

Прометей був провидцем і тому знав, що на нього чекають нескінчені муки, але все ж таки зробив добро людям. І багато поколінь людей змінилося на землі, а Прометей все ще був прикований до скали і ніс страшне покарання. Це тяглося доти, доки його не звільнив сміливий Геракл.

Я схиляюся перед подвигом Прометея і вважаю, що він став вічним символом мужності і шляхетності, символом людини, яка готова до самопожертви заради інших. Прометей – герой, якому людство зобов’язане всіма благами цивілізації, адже він пожертвував своїм щастям заради щастя людей, без міри їх люблячи. Сьогодні Прометеєм називають людей, які несуть радість та щастя іншим, які готові віддати усе за краще життя оточуючого світу. Я теж хочу бути схожим на Прометея, тому у своєму житті буду намагатися робити якомога більше добра іншим людям.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Я схиляюся перед подвигом Прометея”