“Харківський державний академічний драматичний театр імені Тараса Шевченка”

Одним з найстаріших театрів в Україні є Харківський державний академічний драматичний театр імені Тараса Шевченка. Він заснований 31 березня 1922 в Києві. Та, як не дивно це звучить, але харківський театр імені Т. Г. Шевченко має київське коріння.

Засновником театру був видатний театральний діяч, режисер, народний артист УРСР Лесь Курбас. Саме він дав першу назву театру – “Березіль”. Так називався перший весняний місяць українського календаря в давні часи. Театральна трупа, що складалася з таких метрів сцени, як М. Крушельницький, Н.

Ужвій, Й. Горняк, В. Чістякова, Л. Сердюк, Ф. Радчук та інших, – стала засновником нової хвилі театрального мистецтва яке увібрало в себе всі кращі традиції українського театру, надавши їм нові віяння.

Цей театр сміливо можна було назвати експериментальним, його творче мислення і політ фантазії залишав далеко позаду більшість європейських театрів. Він показував життя українського народу, викликаючи цілу палітру емоцій і широкі асоціації у глядачів.

Поступово “Березіль” став кращим театром Української РСР і його вирішили перенести до столиці Радянської України – місто Харків. Відбулася ця подія у

1926 році. Так театр змінив прописку, але не змінив своє амплуа театру, яке вміє дивувати. У 1935 році він отримав ім’я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка, а в 1947 – статус академічного. Крім української класичної драматургії, на сцені театру можна було побачити безсмертні твори класиків світової літератури: Шекспіра, Г. Ібсена, В. Набокова, Ж. Ануй та багатьох інших.

Мабуть, самим епатажним періодом для театру вже в незалежній Україні стали 2002-2005 роки, коли ним керував режисер А. Жолдак. Найзнаменитішими постановками того часу стали постановки “Гамлет. Сни”, “Один день Івана Денисовича”, ” Місяць кохання”, ” Чотири з половиною”, “Гольдоні. Венеція”. Вони стали переможцями багатьох міжнародних фестивалів, а режисер був удостоєний премії ЮНЕСКО. Хоча рідне місто до творчості А. Жолдака ставилося неоднозначно. Багато городян не підтримували сміливі починання режисера, вимагаючи повернути на сцену класичне уявлення драматургії.

Зараз художнім керівником театру є заслужений діяч мистецтв України А. Аркадін-Школьник. Репертуар досить різноманітний і зможе задовольнити навіть найвибагливішого театрала. Найзнаменитішими сучасними постановками є “Санта Клаус – то падлюка”, “Смішні гроші, Украдене щастя”, ” Шельменко-денщик” і багато інших. Не випадково назви постановок вказані українською мовою. Саме в театрі ім. Т. Г Шевченка ви почуєте чисту українську мову. Більшість вистав тут йдуть українською мовою, крім тих, які показують на гастролях трупи з інших міст.

Харківський академічний театр імені Т. Шевченка завжди притягував творчих людей, талановитих акторів, епатажних режисерів. Його родзинкою була і залишається новизна творчого представлення тих подій, які могли відбуватися кілька сотень років тому. Відвідайте театр ім. Т. Г. Шевченко і ви доторкнетеся до витоків театральної історії України, її традицій, які тут зберегли і постійно примножують.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


“Харківський державний академічний драматичний театр імені Тараса Шевченка”

Categories: Твори на задані теми

Links