“Театр корифеїв”

Театр – важливий інститут для кожного народу і нації. Далеко не завжди у людей є можливість читати великі за обсягом літературні твори, але ознайомитися з ними дійсно важливо для інтелектуального і культурного розвитку людини. Відвідування театру дозволяє в стислі часові відрізки познайомитися з твором у формі театральної вистави, тим самим підвищити свій розумовий і культурний рівень. Важливо, щоб це відбувалося на рідній мові для підтримки національного колориту і демонстрації національних особливостей. Одним з перших українських

театрів став Театр корифеїв.

Театр корифеїв – це одна з найбільш цікавих сторінок в житті українського театрального мистецтва. Театр був заснований в сучасному Кіровограді (тоді це місто називалося Єлизаветград) в 1882-му році. У ті часи існував загальний театр, який включав як український, так і російський, і польський напрямки. Датою заснування Театру корифеїв стала дата його повного відділення від російського та польського театрів. Першим керівником Театру корифеїв став Марко Кропивницький. Саме ця талановита і дуже різнобічна людина стала найголовнішим джерелом для натхнення всіх в театрі. Назвою своєю театр

завдячує Давній Греції, адже саме з цієї мови було взято назву, в перекладі слово корифей означає керівник хору.

Довгий час після свого заснування цей театр, який став найпершим суто українським на тодішній нашій території, залишався найкращим театром України. Завдяки Марку Кропивницькому всі актори театру виступали просто блискуче і радували всіх глядачів всіх вистав, у тому числі і глядачів-росіян. Багато хто з акторів театру вчилися своїй акторській майстерності прямо у Кропивницького особисто. Серед акторів Театру корифеїв особливо хочеться виділити Івана Карпенка-Карого, Марію Садовську-Барілотті, Миколу Садовського, Марію Занковецьку і Ганну Затиркевич.

Репертуар самого театру був досить великим і не мав будь-яких жорстких обмежень. Водночас часто репертуар хотіла обмежити влада, адже в виставах люди показувалися занадто гордими і сміливими. Найчастіше в театрі відтворювали вистави з творів Івана Котляревського, Григорія Квітки-Основ’яненка і Тараса Шевченка.

У 1907-му році театр отримав серйозне визнання і завдяки цьому йому була надана можливість ставити свої вистави в Києві. Навіть з урахуванням того, що сцена в київському приміщенні була далеко не найкращою, а зал вміщував всього 600 місць, театр користувався популярністю і отримував велику кількість відвідувачів. На жаль, театр проіснував не так довго, як того хотілося б – уже перед початком Першої світової війни всі культурні осередки для українців були закриті за розпорядженням влади.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


“Театр корифеїв”

Categories: Твори на задані теми

Links