Відповіді до теми: творчість О. Довженка
Розкажіть про дитинство О. Довженка.
О. Довженко народився 10 вересня 1894 року в селі Сосниці, на його околиці, що називалося В’юнище, на Чернігівщині в родині неписьменних селян. Тут минуло його нелегке босоноге дитинство. Батьки мали аж 14 дітей, із них вижило тільки двоє – Сашко і його сестра Поліна. Велика дружня родина майже ніколи не вилазила із злиднів, але тим особливо не журилась. “Ми сміялись в добрі і в горі”, – згадає потім Сашко. Звідси, із Сосниці над зачарованою тихою Десною, він вирушить у великий світ мистецтва.
Якими
Олександр Петрович був людиною багатогранного таланту: режисер, прозаїк і драматург, публіцист, художник, невтомний громадський діяч, один із фундаторів у країн с ької кінематографії.
Які фільми О. Довженка увійшли до золотого фонду світового кіномистецтва?
Фільми О. Довженка “Звенигора”, “Арсенал”, “Земля” в 30-ті роки з великим успіхом демонструвалися у Великій Британії, Голландії, Бельгії, Франції, Південній Америці, Канаді, США, Греції, Туреччині. 1958 року на підсумковому кінофестивалі Всесвітньої виставки в Брюсселі серед 12 найкращих
На міжнародному Каннському кінофестивалі фільм О. П. Довженка “Повість полум’яних літ” був відзначений премією (1961 р.) за режисуру.
Які проблеми висунув О. Довженко у кіноповісті “Україна в огні”?
Їх декілька. Перша – проблема національної самосвідомості людини і народу. Ця проблема органічно вплелася в гуманістичну концепцію твору. Друга проблема – показ трагедійності тогочасних подій. “Україна в огні” – кіноповість – трагедія. 1 вже своїм трагедійним звучанням твір суперечив офіційній думці щодо реалій війни, а тому й викликав різко негативну оцінку Сталіна та його оточення. Третя проблема – життя простої людини на війні та в тилу, проблема цінності загальнолюдських ідеалів, які Довженко обстоює через зображення конкретних характерів.