Відповіді до теми: роман О. Пушкіна “Євгеній Онєгін”
1. Назвіть головних героїв роману.
Євгеній Онєгін, Татьяна Ларіна, Ленський, Ольга Ларіна та інші.
2. Як зображено у романі дворянське товариство?
Дворянське товариство змальоване через показ різноманітних образів у всіх проявах життя – праця у садибах, столичні і сільські бали, театр і світ артистів, подорожі представників дворянства, освіта за кордоном, читання романів і таке інше.
3. Як зображений у романі простий люд?
Народ змальований через зображення звичаїв та обрядів. Центральний народний образ – постать няні
4. Як зображені у романі місто і село?
Через описи життя у Петербурзі, Москві, дворянських садибах, картини селянського і дворянського життя та праці, картини природи.
5. Зіставте образи сестер Ларіних – Татьяни та Ольги.
Татьяна тиха, задумлива, полюбляє читати, мріяти, вихована у твердих моральних принципах; Ольга – весела, пустотлива, навіть глупа.
6. Зіставте образи Євгенія Онєгіна і Ленського. Подумайте, чому Онєгін відмовляє Татьян і у коханні?
Онєгін – самозакоханий
7. Опишіть, як змальований у романі світ театру.
Образ переповненого театру, описи балетних спектаклів та окремих найвідо – міших танцівниць.
8. Порівняйте, які книжки читали Татьяна й Онєгін. Що читають інші персонажі роману “Євгеній Онєгін”? Що читає герой-автор? Як ви вважаєте, чи впливає коло читання на світогляд людини? Поміркуйте, чи впливає читання на ваше життя і яким чином?
Улюблені книжки Татьяни Ларіної – Мартин Задека, Руссо, Річардсон, Ша – тобріан – переважно художні твори про кохання, французькі романи, сонник – це книжки, доступні Татьяні; Онєгін – освічена людина, читає праці з економіки, філософії. Перегляньте сторінки роману і знайдіть опис бібліотеки Євгенія Онєгіна. У його колекції переважають історичні, філософські, економічні праці – Гіб – сона, Руссо, Манзоні, Гердера, Шамфора, Беля, Фонтенеля. Автор “…читав охоче Апулея, а Цицерона не читав”, згадує перського поета Саді.
9. Розкажіть про дуель Онєгіна і Ленського. Чому Онєгін з Ленським мали битися на дуелі? Де відбувалася дуель Онєгіна і Ленського? Як ви вважаєте, чи розв’язує дуель суперечки між людьми?
Через ревнощі Ленського та обов’язок Онєгіна проявити себе не “м’ячиком дурних звичаїв, не самолюбним хлопчаком, А мужем з честю і умом”. Дуель між Онєгіним і Ленським відбулася біля млина. Дуелі існували для відновлення честі і справедливості. Під час дуелі часто один із дуелянтів гинув і, мабуть, це не спосіб розв’язання суперечок.