УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. СТОРІНКАМИ КАЗОК ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА
Мета: розширити і збагатити знання учнів про творчість Василя Симоненка; вчити аналізувати прочитані твори, узагальнювати, порівнювати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
Робота над скоромовкою
Мільйон мікробів на руках,
Під мікроскопом – просто жах!
Візьму мило, кран відкрию,
Руки я мерщій помию!
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ
– Наш сьогоднішній урок позакласного читання присвячений творчості відомого українського поета Василя Симоненка.
– Що вам відомо про його творчість?
– Які казки Василя Симоненка підготували до сьогоднішнього уроку?
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Гра “Чи уважний ти читач?”
Тестування
1. На чому сиділи хлопці із казки “Подорож у країну Навпаки”?
А) На лаві;
Б) на гойдалці;
В) на колоді.
2. Хто з’явився перед хлопцями?
А) Бородань малий;
Б) Бородатий велетень;
В) Вусатий силач.
3. Чим наші хлопці воювали з іншими хлопчаками?
А)
Б) галушками;
В) пампушками.
4. Скільки років не вмивався Великий Невмивака?
А) Сто;
Б) п’ятдесят;
В) триста.
5. У чому Великий Невмивака наказав утопити хлопців?
А) У чорнилі;
Б) у молоці;
В) в озері.
6. Хто повернув хлопців додому?
А) Великий Невмивака;
Б) Бородань малий;
В) Бородатий велетень.
7. Як називалася країна, де правив цар Плаксій?
А) Сльзолий;
Б) Вітродув;
В) Сльзотеча.
8. Скільки дітей було у царя Плаксія?
А) Троє;
Б) шестеро;
В) п’ятеро.
9. Якого кольору була накидка у Лоскотона?
А) Блакитна;
Б) біла;
В) сіра.
10. Що пообіцяв цар Плаксій тому, хто упіймає Лоскотона?
А) Півцарства;
Б) одну з дочок за дружину;
В) купу золота.
11. Кого капітан Макака обрав за дружину?
А) Нудоту;
Б) Плакоту;
В) Вай-Вай.
12. Від чого помер цар Плаксій?
А) Від горя;
Б) від сміху;
В) від радості.
Відповіді: 1в; 2а; 3б; 4а; 5а; 6б; 7а; 8б; 9в; 10б; 11а; 12б.
2. Фізкультхвилинка
3. Гра “Упізнай, чий голосок”
– Хлоп’ята,
Страх як тяжко жить мені –
Слухай маму, слухай тата,
Умивайся день при дні.
Ох, і тяжко жить мені!
(Лесик. “Подорож у країну Навпаки”)
– Я почув про ваше горе
Й через доли, через гори
Свою бороду волік –
Поспішав мерщій сюди
Виручати вас з біди.
Недалеко звідсіля
Є чудна одна земля –
Там ні дня нема, ні ночі,
Кожен робить там, що схоче…
(Бородань малий. “Подорож у країну Навпаки”)
– Гей, веселий Лоскотоне,
Це прийшли твої брати!
Йди до нас, веселий брате,
В нашу здружену сім’ю!
Підем разом догравати
Ми весілля Плаксію…
(Батраки і робітники. “Цар Плаксій і Лоскотон”)
– Хай із ними день при дні
Плачуть всі в країні діти,
Бо сміятись і радіти
У моєму царстві – ні!
Хто всміхнеться – в часі тім
Я того негайно з’їм!
(Цар Плаксій. “Цар Плаксій і Лоскотон”)
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
– Що найбільше сподобалося?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
– Наступний урок позакласного читання проведемо за темою “Вірші українських поетів для дітей”.
Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.