УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “А ВЖЕ ВЕСНА, А ВЖЕ КРАСНА…”

II семестр

З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження)

ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4

Урок 80. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “А ВЖЕ ВЕСНА, А ВЖЕ КРАСНА…”

Мета: розширити знання учнів про весну; збагатити їхнє уявлення про красу природи, життя тварин навесні; розвивати уяву, вміння передавати під час читання настрій твору; збагачувати словник образними висловами; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Котик мишку наздогнав

І сказав: м’яв!

А

вона на те: пі-пі,

Дуже ніколи мені.

2. Робота над чистомовкою

Іли-іли-іли – гуси на лужку присіли.

Али-али-али – потім травку пощипали.

Или-или-или – у водиці лапки мили.

Ою-ою-ою – гелготали між собою.

3. Гра “Озвуч малюнок”

Учитель демонструє предметні малюнки, а учні озвучують їх.

Немовля – а-а-а-а.

Мишка – пі-пі-пі.

Півень – ку-ку-рі-ку-у-у.

Коник – іго-го-о-о.

Жабка – скре-ке-ке-е-е.

Тигр – р-р-р-р.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Відгадайте загадку.

– Все навколо зелениться

І дерева, і травиця.

Прилетіли

пташки,

Вилізли комашки.

Тепла, сонячна, ясна

В гості йде до нас… (весна).

– Коли надворі тане сніжок, біжать веселі струмочки, на деревах набубнявіли бруньки, повертаються з вирію птахи, то це означає, що до нас прийшла весна.

Отже, тема нашого уроку “А вже весна, а вже красна…”.

IV. РОЗГЛЯДАННЯ КНИЖКОВОЇ ВИСТАВКИ

– Які книги ви бачите на нашій книжковій виставці?

– Які малюнки на обкладинках?

– Які з цих книжок ви прочитали?

– Хто автори цих книжок?

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

1. Веснянки

– Колись давно ще наші прадідусі і прабабусі веселими піснями, які називаються веснянками, закликали весну.

– Які веснянки ви підготували?

Робота в групах

Учні розказують підготовлені ними веснянки.

2. Олена Пчілка “Діточкам”

– Куди автор кличе діток?

– Чому так мило і любо?

– Які квіти ростуть у садочку?

– Які тварини є у садку?

– Як описується сонечко?

3. М. Лучук “Березень”

– Як називається перший весняний місяць?

– Які образні вирази вжито у вірші?

– З яким місяцем боровся березень?

– Хто переміг?

Фізкультхвилинка

VI. ЧИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ОПОВІДАННЯ “ВЕСНЯНІ ПТАШКИ” (за М. Ішуніною)

– Про яких пташок прочитали в оповіданні?

– Які пташки прилітають першими?

– Що ви дізналися про ластівок?

– Чого людям можна повчитися у ластівок?

Гра “Ти – мені, я – тобі”. Робота в парах

Учні ставлять одне одному запитання за змістом прочитаного.

VII. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ Ю. СТАРОСТЕНКА “СМІЛИВА ЗОЗУЛЬКА”

1. Гра “Рибки”

Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.

2. Тестування

1) Коли з вирію повертається зозулька, ліс і гай:

А) зелений;

Б) голий.

2) На листочок виповзає:

А) мухоловка;

Б) гусінь.

3) Про яких птахів йде мова в тексті:

А) зозульку, гусінь, синицю;

Б) зозульку, повзика, мухоловку, синичку.

4) Зозуля – це:

А) перелітний птах;

Б) зимуючий.

VIII. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

– Чого навчають твори, розглянуті на уроці?

– Ключ журавлів, повертаючись з вирію, приніс нам листа. Дозвольте його зачитати.

Любі діти, всі пташки вас просять під час прогулянок не руйнувати наші гнізда, не чіпати яєчок. Бо ми – ваші пернаті друзі. А шпаки просять виготовити шпаківні і повісити їх у своїх садочках.

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

– Наступний урок позакласного читання проведемо за темою “Країна дитячих журналів”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “А ВЖЕ ВЕСНА, А ВЖЕ КРАСНА…”