Твір про війну за творчістю А. Платонова

Андрій Платонов почав писати дуже рано. Він ставиться до письменників зі славою, що розпалюється чим далі, тим більше. При житті його видавали дуже мало. Платонов писав у своїх статтях, оповіданнях, повістях, романах про усім: про важку працю робітників і селян, про інтелігенцію, про науку, про спорт, про фантастику, про будівельників міста, про Велику Вітчизняну війну. А. Платонов показав у своїх добутках важке життя людей у тилу, солдат на фронті з усіма її побутовими труднощами. У філософській повісті “Джон” Платонов виступив проти примусового

перебування людини в армії, проти дикунського стану свідомості, ратував за первісну злитість із природою. Головної для письменника в 30-і роки стає проблема істинно людської волі, проблема справжньої гармонії, що проявляється на всіх рівнях. У реальному житті її бути не могло – тому в Платонова виникають трагічні нотки, викликані неможливістю мінутного загального щастя. Виразно вони пролунали в оповіданнях “Форо” і “Ріка Потурань”. В оповіданні “По небу на півночі” письменник уже передчувало небезпеку ідей націонал-соціалізму, що загрожують миру.

Ці ідеї перетворювали землю

в пустелю, розум у божевілля, дітей у сиріт. У повісті “Котлован” А. Платонов дуже чітко й зримо зображує важке життя, працю людей-будівельників. У романі “Чевенгур” письменник показує, як люди можуть опуститися, весь бруд життя. Але тут є й люди, які втримували себе від такого життя. “Чевенгур” – “це чорна діра!”

В оповіданні “На могилах російських солдатів” Андрій Платонов зримо й переконливо показує звірства фашистів у роки війни. Платонов багато писав про правління Сталіна, не називаючи його імені. Але Сталін, будучи уважним і проникливим читачем, розумів все це. Він заборонив видавати добутку Платонова й багатьох інших письменників. Андрій Платонов показав людям всю гіркоту й вагу життя в роки застою. Тільки в наші дні, уже після смерті письменника, його книги стали з’являтися й завойовувати читачів. Вони продовжують учити нас великому дарунку любові, доброти, милосердя, справедливості.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір про війну за творчістю А. Платонова