Твір-мініатюра: “Опис картини Ф. П. Решетникова “Знову двійка”
На картині “Знову двійка” художник Ф. П. Решетніков зобразив один з будніх днів звичайної сім’ї. На передньому плані картини ми бачимо хлопчика, який в черговий раз отримав двійку і стоїть посеред кімнати, мов задерев’янілий. Судячи з його одягу та по тому, що в портфелі, обмотаному мотузкою, лежать ковзани, дія відбувається зимою. Ми можемо припустити, що у нього не залишається часу на те, щоб старанно робити уроки і не отримувати поганих оцінок.
Адже зима – це час веселих розваг: катання на ковзанах, гри в сніжки, ліплення сніговиків.
У хлопчика сумні очі, він розуміє, що в черговий раз засмутив свою маму і це для нього закінчиться неприємною розмовою. І ми бачимо на задньому плані, з яким докором дивиться на брата-бешкетника його старша сестра. Судячи зі старанності і уваги, вона розумниця і відмінниця. Мама хлопчика з сумом і любов’ю дивиться на сина. молодший брат з бешкетом поглядає на винного, розуміючи, що за погану оцінку і непослух обов’язково послідує покарання. І лише відданий собака з радістю зустрічає
Мені сподобалась ця картина, так як вона несе в собі добро, стає зрозуміло, що не можна засмучувати своїх близьких. “Справі час, а потісі – годину” – ця мудрість добре відома кожному з нас.