Твір-мініатюра на тему: “Щоб я хотів змінити у творі “Пригоди Олівера Твіста”

Роман Ч. Діккенса “Пригоди Олівера Твіста ” – це твір, спрямований не тільки на те, щоб показати жорстокі і нелюдські умови, в яких проживала в Англії 30- 40-х років XIX століття переважна більшість простого народу, а й на те, щоб виправити це несправедливе життя або хоча б в черговий раз привернути до нього увагу суспільства.

Головним героєм роману “Олівер Твіст” є маленький хлопчик, який народився у робітному будинку. Олівер Твіст з перших хвилин свого життя залишився круглою сиротою. У ті часи це означало лише одне – повне поневірянь

і негараздів майбутнє, безліч небезпек, самотність і беззахисність перед тією несправедливістю і тими образами, які доведеться зазнати у своєму житті маленькому хлопчику.

Як письменник-просвітитель, Чарльз Діккенс ніколи не докоряв персонажів своїх творів їх невіглаством і бідністю. Жалюгідним станом своїх героїв він дорікав суспільство, яке відмовляло таким людям у підтримці і не допомагало тим, хто народився у бідності і на все життя був приречений на приниження і позбавлення. А умови для бідних у тогочасному світі були нелюдські.

Робітні будинки, в обов’язок яких входило забезпечення

простих бідних людей роботою, дахом і їжею, насправді більш походили на в’язниці. Незаможних туди відправляли насильно, розлучали цілі родини, змушували важко працювати і при цьому майже не годували, прирікаючи найбільш слабких на голодну повільну смерть. Недарма самі мешканці робітних будинків називали їх “Бастиліями для бідних”.

Коли читаєш роман “Пригоди Олівера Твіста”, іноді здається, що письменник-реаліст у своєму прагненні показати всі вади і недоліки сучасного йому суспільства, надто згущує фарби. Насправді ж він частіше пом’якшував їх, оскільки видима їм реальність була ще більш немислимою і неправдоподібною. Взяти хоча б неймовірно важку, жахливу дитячу працю. Малюки, взяті в учні сажотрусом, змушені були по багато годин на день проводити в закопчених трубах лондонських будинків, перебуваючи в постійній небезпеці застрягти або задихнутися там. Виснажені роботою побоями і недоїданням, діти часто помирали, не зумівши вибратися з димаря.

Опинившись на вулицях волею випадку, дівчатка і хлопчики, які нікому не були потрібні, частіше усього ставали назавжди втраченими для суспільства, бо, звичайно ж, потрапляли в жорстокий кримінальний світ зі своїми нелюдськими порядками і законами. Усі вони ставали жебраками. Дівчата з часом починали торгувати своїм тілом, а хлопці займалися крадіжками та розбійництвом. Більшість з них закінчувала своє нещасливе і недовге життя на шибеницях, а у кращому випадку – у в’язницях і на каторзі.

Як і багатьох письменників того часу, Чарльза Діккенса хвилювало багато питань, серед яких – що робить людину такою, якою вона стає: благородною і порядною або злочинною, безчесною і підлою; що є у формуванні людського характеру і особистості найголовнішим: здібності і задатки людини, її походження чи суспільне середовище? І чи завжди “злочинний” означає “бездушний”, “жорстокий” і “підлий”?

Відповідаючи на ці запитання, Чарльз Діккенс у цьому романі створив не тільки нетиповий образ Олівера Твіста, а й образ Ненсі – маленької дівчинки, яка потрапила у кримінальній світ у ранньому віці, але зберегла чуйне, добре серце і здатність співчувати. На мій погляд, саме їй вдалося захистити маленького Олівера Твіста від хибного життєвого шляху.

В романі все добре закінчується. Але я, не претендуючи на письменницькі лаври, все ж таки дещо змінив би у цьому творі. Я б викреслив з роману той період життя хлопця, який він проводить у поневіряннях, доки не зустрічається з паном Браунлоу. А ось зустріч Олівера з Ненсі я б обов’язково залишив. Таким чином я зробив би життя хлопчика іншим. Воно було б майже щасливим, навіть незважаючи на те, що народився Олівер у робітному дому.

Та все одно, роман Чарльза Діккенса “Пригоди Олівер Твіста” є живим відгуком на актуальні і злободенні проблеми будь якої доби. А за своєю популярністю і кількістю вдячних читачів цей твір можна по праву вважати народним романом.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір-мініатюра на тему: “Щоб я хотів змінити у творі “Пригоди Олівера Твіста”