Треба зберегти світ людства у казці-притчі “Маленький принц”

Епіграф: Треба зберегти цей світ для тих, хто ще тільки народився, треба захистити цей світ від сваволі, дурості, пожежі. Анатолій Маркуша, російський журналіст XX ст. У книзі “П’ять образів Сент-Екзюпері” біограф письменника Жорж Пелісьє писав: “…Антуан. котрий ніжно любив цю свою книжку, був невдоволений у ній одним: “тут забагато планет”, казав він, інакше кажучи, він залюбки скоротив би міжпланетні мандри Маленького принца або хоча б частину з них: я знаю, що ліхтарника він би неодмінно залишив”. Журналіст і письменник

Леон Верт писав: “Є в творчості Сент-Екзюпері тема, яка виникає так часто, що здається – він нею одержимий. Тим більше, що вона з’являється і в його приватних листах: “Я був створений, щоб стати садівником…”.

Маленький принц, герой казки Сент-Екзюпері, не садівник, але згадайте, як він ніжно піклується про троянду, що росте на його маленькій планеті, як її доглядає. І водночас як він наполегливо воює з баобабами!

Зверніть увагу на епіграф. Це закінчення думки одного із шанувальників таланту Антуана де СентЕкзюпері, а вся думка звучить ось так: “Читаючи й перечитуючи “Маленького принца”,

– писав журналіст Анатолій Маркуша, – я постійно відчуваю тривогу, й легкий сум, і захват. Я думаю: наш світ малий, наш світ різноманітний, наш світ живе, балансуючи на грані катастрофи. Треба зберегти цей світ для тих, хто ще тільки народився, треба захистити цей світ від сваволі, дурості, пожежі”.

Подорожі маленького принца, зустрічі й діалоги його з різними персонажами, хоч і є низкою епізодів, але вони нерозривні, бо образ маленького мандрівника зв’язує їх. Маленький принц шукає істину. І шукає її не стільки розумом, скільки серцем, чистим і добрим, як у дитини. Галерея образів, у якій представлений світ “дорослих” (а СентЕкзюпері згадує цей світ ще у посвяті Леону Верту), є галереєю людських пороків, що давно вже перетворились на суспільні. У суспільстві панують фальшиві “духовні” цінності. Очі “дорослих” засліплені жагою влади, кар’єризмом, чиношануванням, честолюбством, байдужістю, золотою лихоманкою. А справжні духовні цінності вже для “дорослих” нічого не варті. Доброчинність, людяність, чесність, приязнь, милосердя, краса природи і мистецтва – все це для них лише слова.

Найважливішою проблемою Антуан де СентЕкзюпері вважав повернення людям духовної сутності. Тому його казка “Маленький принц” і є спробою по вернути цю сутність, навернути людей на шлях іст ни. Твір має притчевий характер (згадайте євагельські притчі), повчальний, проповідницький.

Саме цю істину шукає Маленький принц, допомагає йому знайти її пілот, якому пощастил зустріти Маленького принца. Не випадково пілот його маленький друг побачили криницю. Згадайм казку про живу воду. Вода з криниці – це та д” ховність, якої бракує людям, зокрема тим персонг жам, з якими розмовляв Маленький принц на асте роїдах. Отже, вода – це символ. У казці СентЕкзк пері чимало символів, розгадавши які, можна зрс зуміти глибинний зміст філософських і моральне етичних істин, які втрачає людство.

Маленький принц відчуває себе самотнім. Св мотність відчуває і пілот. І тільки ставши друзями, вс ни скинули цей тягар. Письменник переконує читача людина може обійтися без багатьох речей, але вон не може обійтися без людей. Дружба допомагає долати труднощі, це підтримка, порада. Одина слабкіший за групу однодумців.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Треба зберегти світ людства у казці-притчі “Маленький принц”