Троянда у казці Сент-Екзюпері “Маленький принц”

Одним з центральних образівсимволів у казці А. де СентЕкзюпері ” Маленький принц ” є троянда. Це образ глибокий і багатозначний. Розглянемо, що він означає. Поперше, це символ чистоти і любові до ближнього. Маленький принц – чиста душею особистість, ось чому троянда з’являється на його планеті і він так піклується про неї. І важливо, що для нього захоплення крассга квітів і любов до людей ідуть поряд. Ось як він характеризує ділка: “Він не понюхав ні разу жодної квітки. Зроду нз глянув на зірку. Нікого ніколи не любив…насправді

він не людина, він гриб.”

Подруге, у СентЕкзюпері троянда постає як символ зв’язку між світами, адже зернятко троянди з’являється на його планеті з якогось іншого світу: “А та ксітка проклюнулася з насінини, занесеної невідомо звідки…”; “їїзанесло сюди ще зерниною. Вона нічого на мог/чз знати про інші світи”.

Потретє^, троянда є символом краси, неповторності, дива. Навіть думка про те, що вона може зникнути; дуже болісна для принца: “Маленький принц зроду не бачив ще таких буйних пуп’янків і відчував, що отот станеться, якесь диво. Одначе квітка, схована в своїй зеленій світличці,

ще не була готова, вона все чепурилася. Старанно добирала барви. Вона виряджалася поволі, приміряючи одну по одній пелюстки.”; “Якщо ти любиш квітку, яка існує єдина на світі і лише на одній з мільйонів імільйонів зірок, цього досить: милуєшся на зорі і чуєшся щасливий”.

Почетверте, троянда – символ вірності: “Найзворушливіше в цьому заснулому маленькому принці – його вірність квітці, образ рожі, що сяє в ньому, ніби полум’я світильника, навіть коли він спить…”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Троянда у казці Сент-Екзюпері “Маленький принц”