Трагедія Емми Боварі
Основною особливістю творчості Гюстава Флобера є глибокий психоаналіз героїв, дослідження їх внутрішнього світу. Його герої живуть в своєму особливому світі, але кожен з них наділений почуттям протиріччя. В кожній душі, яку Флобер передав з таким тонким відчуттям, відшукувалось щось особливе, те, чого не пояснити словами. Трагічні душевні суперечки, які дуже часто зустрічаються в творах письменника, почуття, які не піддаються поясненню – ось одна з найголовніших рис головної героїні твору “Пані Боварі”.
Емма Боварі – образ жінки,
Але Флобер наділяє Емму і позитивними якостями – вона мріє, у неї є ідеали, до яких вона прагне, вона єдина із всіх героїв не може змиритися з провінційним життям, в якому просто задихається. Але всі її ідеали ще з самого початку низькі, бо Емма вихована на спотворених прикладах. Нерозуміння цього – ось справжня трагедія жінки, але не її вина. Це трагедія не лише Емми Боварі, але і всього суспільства, описаного Флобером – низьке, безвідповідальне, зі спотвореними поглядами, із стремлінням до збагачення, розкоші, але без внутрішнього стержня.
Сам Флобер, як розповідають літературознавці, писав цей роман з труднощами, адже весь час посилався на те, що він отримується дуже посереднім, буденним, але в результаті ми отримали справжній шедевр.