“Типи українців у повісті Олександра Довженка “Україна у вогні”
У своєму творі “Україна в огні” Олександр Довженко розповідає лякаючу історію про війну і про те, як люди можуть змінюватися через цієї жахливої??події. Автор описує воєнні події і поведінку людей в умовах війни. Слід сказати, що люди у військових умовах дійсно можуть змінюватися. Проблема в тому, що деякі люди змінюються в кращу сторону, а деякі в гіршу. Хтось втрачає обличчя, стає зрадником і негідною людиною, а інші люди все ж не ламаються, переносять вся тяготи життя в тому числі в умовах окупації і готові страждати, щоб залишитися справжніми
Велику увага в повісті автор приділяє розповіді про те, як українці під час Другої світової війни реагували на те, що до їх населених пунктів наближаються німці-вороги. Тут можна побачити відразу кілька типів українців. Деякі бігли, не бажали боротися і битися з окупантами. Серед цих людей було багато місцевих чиновників, які вели себе особливо некрасиво і непослідовно. Вони закликали людей, за яких були відповідальні, залишатися на землі і зустрічати окупантів, а самі в цей час бігли в тил, ховалися там.
Звичайно, війна сильно змінює людей, робить їх гіршими. Але далеко не всі псуються, є й винятки. Автор повісті досить критично ставиться і відгукується про українців, наводить безліч прикладів тому, як вони поводяться неправильно і навіть безсовісно. У той же час досить позитивно описується сім’я Запорожців, що дає віру в нашу націю і можливість її процвітання.