Текст для письмового твору. Друга зустріч

Вранці постукали. Художник Перов вийшов і побачив на порозі згорблену селянку. Вона мовчазно подала скромний подарунок і заголосила. Заспокоївшись, селянка розповіла художнику, який кілька років тому писав картину її синочка. Той у минулому році захворів і помер. Жінка продала всі свій скарб, попрацювала зиму. І ось на ці збереження хоче купити картину, де намальований її Вася. Василь Григорович Перов пригадав, як він одного разу шукав натуру для задуманого твору. Групи людей тягнулися до міста. І раптом на одному гайку побачив художник групу

людей, а серед них селянку з маленьким хлопчиком. Хлопчик був таким, якого хотів художник зобразити на своєму полотні. Художник упросив дозволити хлопчикові позувати. Коли Перов працював, жінка розповідала йому про свою трагедію. У неї чоловік та діти загинули. Лише Вася залишився живим. І тепер перед художником стояла осиротіла мати. На свої бідні заощадження вона хотіла купити картину.

Розчулений трагедією цієї жінки, художник пояснив, що картина йому не належить. Він продав її збирачеві картин Павлу Михайловичу Третьякову. Картина знаходиться в його галереї. О дев’ятій годині ранку Перов повів жінку

до Третьякова. Тільки зайшли вони в зал, як селянка зойкнула і впала па коліна. Вона побачила свого Васю. Кілька годин простояла жінка перед картиною “Трійка”. Потім вона встала, підійшла до Перову. В очах було повно сліз. Але вони блищали великою повагою до людини, яка своїм мистецтвом зберіг матері улюбленого сина. Жінка низько вклонилася художнику і пішла. Художник в цю хвилину відчув неповторну радість. Він побачив, як його робота допомогла людині, зменшила її страждання, пом’якшила материнське горе.

Слова і вирази: художник Перов, Третьяков, галерея. Правопис: вранці, згорблену селянку, намальований її Вася, з маленьким хлопчиком, розчулений, не належить, у дев’ятій, блищали, великого повагою, мистецтвом, зберегла, неповторну радість, страждання, пом’якшила, материнське горе. Завдання. 1. Складіть план і напишіть короткий переказ. 2. Розкажіть, що вам відомо про В. Г. Перова та інших художників.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Текст для письмового твору. Друга зустріч