Спогади про дитинство (За гуморескою Остапа Вишні “Перший диктант”)
Дитинство видатного українського письменника-гумориста Остапа Вишні припало на добу царизму. Нелегкі то були часи, але письменник віднаходить найтепліші інтонації, змальовуючи своє дитинство. Один з таких творів має назву “Перший диктант”.
У сім’ї Остапа було дванадцятеро дітей. Складно було батькові й матері поратись у такому “хазяйстві”, та що робити! Батькам дуже кортіло, щоб їх діти були письменними, але на хуторі ніякого навчального закладу не передбачалось. До найближчої школи було далеко, не в кожної дитини були чоботи,
В оповіданні
Сміх Остапа Вишні в гуморесці “Перший диктант” є добрим сміхом. Усі герої твору є позитивними, а Марію Андріївну взагалі можна вважати взірцем позитивного героя. Може здатись, що Вишня найдоброзичливіший гуморист в українській літературі. Проте сміх письменника бував ще й викривальним, саркастичним, нищивним, коли Вишня писав про ворогів українського народу, яку б машкару ті не надівали.
Не кожна людина вміє згадувати. Минуле здається втраченим повністю, але спогади можуть повернути його в усій повноті, хоча й на короткий час. Згадавши про дитинство, людина відчуває живий зв’язок між власним минулим і майбутнім, що з такою щирістю доводять автобіографічні твори Остапа Вишні.