Народна вчителька Марія Андріївна (за твором Остапа Вишні “Перший диктант”)

Незабутніми залишаються для людини не лише роки дитинства, а й шкільні літа. Образ улюбленого вчителя живе у спогадах довгі роки. Назавжди зберіг у своїй пам’яті першу свою вчительку відомий письменник-гуморист Остап Вишня.
“Вчила нас доброї душі старенька вчителька Марія Андріївна, маленька, роками вже згорблена бабуся, що весь час закутувалася у теплу хустку і все – кахи! кахи! Усе кахикала”. Марія Андріївна була добра, ласкава, лагідна. Вона відкривала сільським дітям дорогу в широкий, захоплюючий світ знань. Намагалася, щоб

діти старанно вчилися. Уміла все докладно і дохідливо пояснити. Ще вона була дуже турботлива і по-материнськи ставилася до своїх учнів.
“Як закрутить було взимку хуртовина, ніколи вона нас, хутірських школярів, не пустить було додому на хутір, залишить у школі на ніч, дасть кулешику чи яєчні насмажить, чайком напоїть, та ше й з цукерками, біля груби на підлозі рядно простеле, а на рядно кожушину, подушку покладе.
– Спіть, дітки!” Серед учнів і батьків Марія Андріївна користувалася заслуженим авторитетом і повагою. “Такій учительці, як наша, низенько вклонятися треба”, – казала мати Остапа. Велику

повагу і щиру любов своїх вихованців Марія Андріївна завоювала добротою, ласкою, теплом своєї душі. Давно вже немає на світі Марії Андріївни, але й досі у селі згадують народну вчительку. І могилка її завжди потопає у квітах. Пам’ятають колишні учні свою улюблену вчительку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Народна вчителька Марія Андріївна (за твором Остапа Вишні “Перший диктант”)

Categories: Твори з літератури

Links