Мої почуття після прочитання усмішок Остапа Вишні

В українській літературі особливе місце посідає Остап Вишня: “Він світив, як сонце, до нього люди тяглись, як до сонця”, – написав Максим Рильський ; його творчість відзначається глибоким ліризмом і м’яким гумором. Мені дуже подобаються “Мисливські усмішки” Остапа Вишні. У них описується чарівна Природа, возвеличуються кращі людські риси характеру. Я захоплююсь майстерністю письменника, який у звичайному листочкові зміг розкрити цілий світ з його радощами і болями, надіями і розчаруваннями. “Мисливські усмішки” надзвичайно

привабливі, бо в них поєдналися народні анекдоти і пейзажна лірика в прозі, бо героями усмішок є люди красиві, правдиві, рідкісної вдачі. На полювання вони виходять не для того, щоб убити, а щоб помилуватися природою, уникнути її знищення, зберегти для майбутніх поколінь.

У “Щоденнику” Остапа Вишні від 23 січня 1952 року є такий запис: “їздили полювати… І як радісно, що я нічого не вбив!” Таким же мисливцем є і герой усмішки “Вальдшнеп”. Він не може полювати на вальдшнепів під час їхнього парування, бо завжди згадує своє перше Кохання, не може полювати і восени, коли вся природа повільно засипає,

щоб не примножувати смерть у природі. Усмішка “Каченята плачуть” вчить любити свою рідну землю, край, де народився і виріс. Селезня Остап Вишня наділив патріотичними рисами. Птах поселився біля Києва, де глибокий Дніпро, синє небо і зелені очерети. Та приходять браконьєри, і гине качечка, і під загрозою життя малят. Селезень вимагає, щоб браконьєри виправили те, що накоїли: “Хай оті два, що вбили мою качку, хай по черзі приходять, сідають на моє гніздо й вилуплюють мені каченята…”

Любов до Батьківщини, ментальність нашого народу вдало передано у творі “Зенітка”. Комічні “сраженія” діда Свирида з покійною дружиною Лукеркою – шедевр розповіді. Сміх викликають і незвичайні ситуації, в які потрапляє дід Свирида, і доречно вжита військова термінологія. Неможливо читати “Зенітку” (без сміху, без усмішки.)

Після прочитання усмішок Остапа Вишні у мене виникає почуття гордості, що у нашій літературі є такий письменник, Твори якого викликають доброзичливий сміх, змушують замислитися над тими чи іншими проблемами, допомагають сприймати серйозне в житті з усмішкою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мої почуття після прочитання усмішок Остапа Вишні

Categories: Нові твори

Links