Скорочено “Святослав”
Святослав Ігорович (940 -972) – князь Київської Русі, політик і військовик з династії Рюриковичів. Син князя Ігоря і його дружини, княгині Ольги. Проводив активну зовнішню політику, значно розширивши територію держави. Підкорив волзьких булгар, аланів, радимичів, в’ятичів. Спричинив занепад Хазарського каганату та Першого Болгарського царства
Народився близько 940 року. Ще дитиною брав участь у походах Ольги на древлян.
Перший військовий похід княжої дружини датовано 964 роком. Його наслідком стала переорієнтація племені в’ятичів з Хазарії
Повернувшись до Києва, де увесь цей період від його імені правила Княгиня Ольга, із тріумфом, лаврами переможця та багатою здобиччю, Святослав чи не одразу почав розробляти план наступного воєнного походу. Цього разу в полі зору давньоукраїнського політика-практика опинилися Херсонес та Візантія.
У відповідь візантійський імператор Нікифор ІІ Фока змушений був відкупитися
Навесні 970 року відбулася битва під Аркадіополем. Візантійці вкотре програли і вкотре змушені були сплатити викуп. Але від агресивних планів не відмовилися. Вже через рік їх величезна армія взяла в облогу болгарську столицю Преславу.
У квітні 970 року візантійський імператор Іоанн Цихімський особисто виступив проти Святослава, який знаходився у м. Доростол (Болгарія).
Почалася виснажлива облога Доростолу. Тривала вона від 24 квітня по 22 червня 971 року. Обидві сторони пішли на переговори. За договором імператор Візантії зобов’язувався пропустити військо Святослава додому, забезпечивши його харчами на дорогу.
У 972 р., повертаючись додому, Святослав у районі дніпровських порогів зіткнувся з печенігами і загинув під час битви.
Святослав був мудрим, далекоглядним політиком, хоробрим воїном, благородною людиною. Він воював протягом усього свого правління. Князь попереджав своїх ворогів про те, що буде битися з ними: “Йду на ви”, тобто іду на вас війною. Святослав намагався збільшити територію давньоруської держави, захистити її кордони, зробити безпечним волзький торговий шлях і взяти під свій контроль увесь великий торговий шлях “із варяг у греки”.